Avrupa Gezi RehberiRusya Gezi RehberiYurtdışı Turlar | 2020 Yurtdışı Gezi Önerileri

Yılbaşını Kutlayabileceğiniz En İyi 5 Avrupa Şehri

124views

Yılbaşı yaklaşıyor erken rezervasyon hem otel hem de uçak biletleri için son derece büyük önem taşıyor. Fakat hala gideceğiniz Avrupa şehrine karar veremeyenlerdenseniz bu rehberimiz sizler için hazırlandı. Avrupa da en güzel kutlamaların yaşanacağı 5 şehri sizler için araştırdık.

Rusya St. Petersburg

Yılbaşı kutlamaları söz konusu olduğunda Rusya dünya üzerinde yaşanan en çılgın eğlencelerin merkezine dönüşüyor. Hali hazırda son derece hareketli bir gece hayatına sahip olan ülke özellikle en batıda yer alan ve Avrupa sınırları içinde yer alan Petersburg şehrinde eğlence hem güvenli hem de üst düzey bir noktaya taşınıyor. Şehrin en önemli toplanma meydanı olan hermitaj da toplanan kalabalık önce buz pistinde eğlenceye başlıyor ardından buzdan nehrin üzerinde yapılan eğlenceler ile gece unutulmayacak bir resitale dönüşüyor. Süsleme için her yıl 3 milyon doların gözden çıkarıldığı düşünüldüğünde son derece keyifli bir yılbaşı kutlaması için ideal Petersburg olabilir.

Fransa Paris

                Avrupa da yılbaşı düşünüldüğünde akla ilk gelen şehirlerin başında şüphesiz Paris geliyor. Listemizde ikinci sırada yer almasının nedeni şehrin 365 gün kutlama havasında günlerinden kaynaklı. Paris söz konusu yılbaşı olduğu zaman romantizm aşk ve çok daha fazlasını misafirlerine sunabilecek bir şehir. Her sokak başında özel bir kutlamanın yapıldığı düşünüldüğünde Eiffel kulesi meydanında bir milyon kişi ile birlikte bir yılbaşı kutlamak ister misiniz? Cevabınız evetse Paris size çok daha fazlasını sunacak.

Finlandiya Lapland

Avrupa da noel için en orijinal yeri arayanlar için Lapland akla gelebilecek ilk nokta. Şehirde kutlamaya ilişkin her detay gerçek. Bu sayede belki de ilk kez hayatınızda ren geyikleri ile karşı karşıya gelmeniz mümkün olacak. Yılbaşı gecesi tam manası ile ziyaretçi akınına uğrayan şehirde konaklama hizmetlerinde bu dönem yoğunluk yaşansa da gece boyu bitmeyen eğlence belki de size uyumak için fırsat tanımayacak.

Hollanda Amsterdam

                Avrupa da eğlence denildiğinde akla ilk gelen şehir şüphesiz Amsterdam. Şehrin normal hayatında yasaklar olmadan eğlencenin doruklarında yaşanan sosyal hayatı yılbaşında değim yerindeyse bir ütopyaya dönüşüyor. Süslemeleri ile eğlence mekânları ile tam manası ile bir eğlence cenneti olan Amsterdam sokaklarında aydınlatmaların sunduğu inanılmaz manzara şehrin uzaydan dahi ışıklarının görünmesini sağlıyor. Eğer bir partneriniz yoksa Amsterdam aradığınız tüm eğlenceyi bir arada size sunabilecek bir şehir.

Almanya Berlin

Uyumayan bir şehir arayanlar için pek çok adres var. Fakat 24 saat yılbaşı kutlayan bir şehir için tek bir adres var. O adres de hiç şüphesiz Berlin. Şehir kutlamalara tam bir gün önceden başlıyor. Bu nedenle meydanlarda özel hazırlıklar yapılıyor. Yılbaşı günü ve gecesi sürekli olarak Alman birasının sokaklarda ikram edildiği bu büyüleyici şehir yılbaşı gecesi tamamen kendinden geçiyor. Yılbaşı gecelerinde en çok ziyaretçiyi çeken şehirlerarasında yer almayı başaran Berlin ortalama özel gecede caddelerinde 2.5 milyon turistin adım attığı dev bir gece kulübüne dönüşüyor.

 

Listemizde yer alan ve yılbaşı eğlencesi için ideal olmak adına farklı olanaklar sunan şehirlerin bu gece için konaklama hizmetleri özel bir değişikliğe uğramıyor. Sadece bu yönü ile bakıldığında dahi eğer unutulmayacak bir yılbaşı gecesi istiyorsanız rehberimizden bir şehir seçmeniz son derece uygun olacaktır.

Unutmayın Konaklama olanaklarında bu özel gece için çok önceden yapılan rezervasyonlar ile yer bulmak mümkün olan şehirlerde geç kalmamak için zaman daralıyor.

0

1 Comment

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''