Mekan Rehberi

Yaz Tatilinde Avrupa Rüyası ile Göreceğiniz 5 Harika Yer

178views

Avrupa Rüyası, otobüsle Avrupa turu ile tek seferde Avrupa kıtasını gezmek için tıklayın!

Yaz Tatilinde Avrupa Rüyası ile Göreceğiniz 5 Harika Yer

Gezginlerin en çok gezdikleri yerler, yaz tatili için gidilecek yerler, Avrupa turunda gezilmesi gereken yerler kelimelerini Google’a yazıp arama yaptınız ve halen aradığınızı bulamadınız. Ve karşınıza biz çıktık sonuç olarak. O zaman doğru yerdesiniz! Avrupa turunda gezebileceğiniz en güzel 5 yeri sizler için listeledik! 

Yaz tatili için planlarınızı yaparken Avrupa Rüyası rotasında yer alan birbirinden güzel yerleri incelemenizde fayda var. 16 günlük Avrupa turu boyunca masal gibi kasabalar, rüya gibi şehirler ve doğa harikası yerlere gitme fırsatı sunuluyor. İşte, Avrupa turunda görmeniz gereken 5 yer! 

Bled Gölü – SLOVENYA

slovenya-2.jpg

Slovenya’nın doğa harikası olan Bled Gölü, Avrupa’nın en güzel yerlerinden. Jülyen Alpleri’ne karşı kahvaltı yapmak, huzur veren zümrüt yeşili Bled Gölü sularında yüzmek, tekne turu yapmak ve bisikletle orman yolundan kaleye tırmanmak. Bled Kasabası yakınlarında yer alan gölü kuzey kıyısında, bir Orta Çağ yapısı olan Bled Kalesi, batı ucunda ise Zaka Vadisi bulunuyor. 

Colmar - FRANSA 

colmar.jpg

Avrupa’nın en romantik şehirlerinden Colmar, Fransa’da kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Petite Venice bölgesi ile İtalya’nın Venedik şehrini anımsatan, masallardan fırlamış evlere ev sahipliği yapan Colmar, Avrupa Rüyası’nın Alsas – Loren bölgesinde gördüğü şehirlerden. Şirin sokakları, yüzlerce yıllık yarı ahşap evleri, sevimli kanalları ve yaya şehir merkezi ile büyük bir film setini andırıyor. Alsas Şarap Rotası üzerinde yer alması dolayısıyla Alsas Şarabının Başkenti olarak bilinen Colmar, kaliteli restoranlar ve yüksek kaliteli yerel ürünler satan dükkanlardan etkileyici bir gastronomi seçkisine sahip.

Eguisheim, Kayserberg, Riquewihr Kasabaları - FRANSA 

12249265013_e66bffb0fc_o.jpg

Alice’in peşine takılıp tavşan deliğinden içeri girerek masal dünyasında gezmek istiyorsanız, kuşkusuz en güzel rota bu üç kasaba! Avrupa turunda yeni yeni popüler olmaya başlayan bu eşsiz güzellikteki Fransız kasabaları Avrupa Rüyası’nın Avrupa turu rotasında yer alıyor. 

Eguishem, Alsas Şarap Yolu’nda rengarenk evleri, üzüm bağları ile film setlerini andıran atmosferini andırıyor. Yaz aylarında leylek festivalinin yanı sıra, ünlü şarap markalarının anavatanı üzüm bağlarını yakından göreceğiniz Eguisheim, 2003 yılından bu yana “Fransa’nın en güzel köyleri” kulübüne üye.

Şarap ülkesi Fransa’nın mücevheri olarak adlandırılan Kayserberg, “İmparator’un Dağı” olarak adlandırılıyor. Kasabanın etrafını saran surları üzüm bağları kucaklıyor. Yılın her mevsimi, ama özellikle Ağustos aylarında eşsiz güzelliğe bürünen kasaba, Alsace’deki Rönesans döneminin en güzel ahşap evlerinden bazılarını barındırıyor. Kayserberg, Weiss vadisi, Alsace Ovası ve ötesinde Almanya’daki Kara Orman ile komşu. Masal gibi mimarisini anlatmaya is kelimeler yetmeyecek güzellikte.

Riquewihr, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik ve güzel evleriyle Alsas bölgesinin en çok ziyaret edilen kasabası. Fransa’nın en güzel 50 kasabası arasında yer alan Riquewihr, cazibesini muhteşem korunmuş pastel rengi yarı ahşap evlerinden, Arnavut kaldırımlı sokaklarından ve gastronomik hazine olan restoranlarından alıyor.

Zaanse Schans, Yel Değirmeni Kasabası – HOLLANDA

1200px-Zaanstad_Zaanse_Schans_22.jpg

Hollanda’nın en turistik kasabalarından biri olan Zaanse Schans, yel değirmenleri ile ünlü. Koruma altına alınmış 13 adet aktif yel değirmeni ve 1960 yılında buraya taşınan 35 adet tarihi evden oluşan bir açık hava müzesi. Kasabada tahta ayakkabı atölyelerini gezebilir, Hollanda peyniri üreten dükkanlarda tadım yapabilirsiniz. Don Kişot’a bile konu olan yel değirmenlerini yakından görebilirsiniz. 

Verona, Romeo ve Juliet’in Şehri – İTALYA

verona.jpg

Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet’in hayat bulduğu şehir Verona, gezginlerin ve sevgililerin en çok tercih ettiği yerlerden. Ortaçağ’dan kalma eşsiz güzellikteki mimarisiyle seyahat tutkunlarını büyüleyen Verona’da Romeo’nun Juliet’e serenad yaptığı balkona çıkabilir, aşıklar duvarına dileğinizi yazabilirsiniz. Dante gibi ölümsüz yazarın yaşadığı bu şehirde aşka tutulacaksınız. 

Yaz için seyahat planlarını yaparken Bled Gölü, Colmar, Eguisheim, Kayserberg, Riquewihr, Zaanse Schans ve Verona’yı da rotanıza eklemeyi unutmayın. Avrupa Rüyası’nın Avrupa turu ile bu harika 5 yeri gezebilir, bizlere bu rüya gibi yerlerden kartpostal atabilirsiniz. 

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''