Ucuz Uçak Bileti

Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır
8.27Kviews

Ucuz uçak Bileti için İpuçları

Her aldığınız uçak bileti pahalı olacak diye bir kural yoktur.  İşte, ucuz uçak bileti bulmak için işinize yarayacak ipuçları. 

Uçak bileti için rezervasyon yapmayı bilmiyorsanız uçmak pahalı olabilir. Şirketler uçak birleştirme ve yakıt maliyetleri arttıkça, uçak biletlerinin fiyatı da artmaktadır. Ucuz uçak bileti almanın en kestirme yolu erken rezervasyon yapmaktır.

Yurtdışı Turları na katıldığınızda en fazla masrafı uçak bileti ne yaparsınız.

Bu masrafı nasıl düşürür ve mevcut en ucuz bilet bulurum?

6 yıllık sabit seyahat tecrübesinden sonra, bir sonraki uçuşunuz da tasarruf etmenizi sağlayacak birkaç numara öğrendim, böylece makul bir fiyat için varış noktanıza varabilirsiniz. Çantalarınızı paketleyin ve gidelim!

İlk önce nereye uçak bileti almak istiyorsak uçak bileti arama motorlarından gideceğiniz konuma göre arama yapın.

En uygun uçak bileti bulmanın uçuşunuzla ilgili arama motorlarını kullanmaktır.  Bu siteler birçok farklı havayolu şirketinde bilet arıyor ve fiyat tahmini, varış yerlerine dayalı fiyat haritaları, e-postayla ücret uyarıları ve daha fazlası gibi yararlı araçları sizlere  sunuyor.

Ucuz Uçak Bileti Bulabileceğiniz Siteler; 

Bilet Bayi
Google Flights
Pegasus
Turna.com
Türk Haya Yolları
O Bilet

 

Bilet rezervasyonu öncesinde yukarıdaki uçuş arama motorlarını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Hangi sitenin size en iyi fiyatı göstereceğini asla bilemezsiniz.

Birden çok uçuş arama motorunda arama yapmanın yanı sıra her biri için ücretsiz e postalarını almanızı öneririm. Alacağınız  uçak bileti ile ilgili , belirli bir tarih aralığını ayrıntıları  kontrol edip ve fiyatlar düştüğünde web sitesinin sizi e-posta ile uyarmasına izin verin.

Uçak Bileti İle İlgili E Posta Bültenlerine Kayıt Olun

En iyi uçak bileti fırsatları çoğu zaman havayollarının kendi web sitelerinde bulunur ve birçoğu promosyon kodları ve özel teklifler şeklinde gelir. Havayolu bültenine kaydolmak, bazen yayınlanan ücretlerin% 50’si kadar büyük bu fırsatlara erişmenizi sağlar.

Ben bu bültenleri belirli bir klasöre otomatik olarak taşımak için Gmail‘in e-posta filtrelerini kullanıyorum, böylece gelen mailler spama düşmüyor. Ve anlık olarak gelen uçak bileti tekliflerinden haberim oluyor.

Uçak Bileti Alırken Esnek Tarihler Kullanın

Bir uçuş rezervasyonu için en uygun zaman, seyahatinizden 4-10 hafta öncesidir. Uçmak için uygun günler ise Salı, Çarşamba veya Cumartesi gibi görünüyor. Çünkü bugünlerde daha az yolcu ve daha düşük ücret karşımıza çıkıyor. Erken sabah uçuşları ve gece yapılan uçuşlar genellikle daha ucuz olur.,

Uçak biletinden tasarruf etmenin bir başka yolu daha az talebin olacağı mevsim yada aylarda uçmaktır.

Örneğin: Bursa Uludağ’ a yaz aylarında, Antalya’ya kış aylarında..

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi uçuş fırsatlarının bir kısmı Ocak ve Şubat aylarında aldım. Türkiye’den, Avrupa’ya veya Amerika’ya vergiler hariç 600 ₺ den uçak bileti bulabilirsiniz.  O aylarda seyahat etmenize gerek yok. Bu ücretini ödeyip rezervasyon yaptırmanız için ideal aylardır.

Havayolları Şirketleri Ocak ayında ucuz uçak bileti kampanyaları yaparlar. Muhtemelen yaz tatili bittikten sonra insanların tatile ilgi göstermemesinden sonra talepleri artırmak için uyguladıkları bir yöntemdir.  Gelecek yıl seyahatlerinizi planlarken bunu göz önünde bulundurun ve Ocak ayında yaz tatiliniz için rezervasyon yapmak için biraz para ayırın.

Alternatif Havalanları

Birkaç havalimanının yakınında yaşıyorsanız, her birinin ücretlerini, ayrıca alternatif hava limanlarını veya planlanan varış noktanızın yakınındaki büyük merkezleri kontrol etmeyi unutmayın. Bazen size yakın iki havaalanı fiyatları arasında büyük farklar olabilir.

Örneğin; Bodrum’ dan Viyana ya uçak bileti 350 € iken, İzmir’ den 100 € ya Viyana’ ya uçabilirsiniz.

Geçen yıllarda Bodrum’dan İzmir e 50 ₺ ile ile gidip Viyana’ ya 100 € dan uçup 200 € kar ettiğimi biliyorum.

Büyük havayolu rezervasyon sitelerinde arama yapmanın yanı sıra, küçük şirketlerin hedeflenen seyahat yerinize uçtuğu hakkında araştırma yapın. Bu uçuşların aslında ne kadar ucuz olabileceği konusunda şaşırabilirsiniz.

Birçok havayolu şirketi, normalde daha büyük havayollarında ücretsiz olan hizmetler için ekstra ücret talep etmektedir. 15 kg üstü bagaj, aperitifler, içecekler  ve muhtemelen aklınıza gelebilecek başka şeyler. Bu bilgileri kendi web sitelerinde bulabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti aldığınızda değiştirme veya iptal etme şansınız genellikle olmaz. Bu yüzden alacağınız tarihi iyi belirleyip herhangi bir sorun yaşamamaya çalışın.

Havayolu şirketlerinin en karlı olmaya çalıştıkları gizli bir yol, farklı ülkelerdeki insanlara farklı ücretlere tabidir. Örneğin, ülke dışı uçuşların ülke dışından yapılması çoğu zaman ülkedeki rezervasyonlardan daha pahalı olacaktır. Fiyatlar, işlemin tamamlandığı yere veya “satış noktası” na bağlı olarak değişebilir.

Bununla birlikte, konumunuzu gizlemek veya başka bir yerdeymiş gibi davranmak için VPN (Sanal Özel Ağ) kullanarak uçak bileti alabilirsiniz . Kolay ve ücretsiz olduğu için ZenMate VPN kullanıyorum.

 

 

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''