Tayland Gezilecek Yerler

Tayland Gezi Rehberi

tayland gezi rehberi
tayland gezi rehberi
75.8Kviews

Tayland  gezi rehberi dünyadaki en güzel, renkli ve canlı ülkelerden biridir. Boston kışından kaçmak için iki haftalık bir tatile gittiğimde 2005‘de Tayland‘a bayılmıştım. Asya’ya ilk kez girdim ve ülkeyi kaotik, güzel, enerjik buldum ve görmek ve yapmak için inanılmaz şeyler, lezzetli yiyecekler ve samimi ve mutlu insanlarla doluydu. Çok güzel ve tatmin edici bir yer yaşamamıştım.

İlk ziyaretten bu yana, iki yıl boyunca İngilizce öğreten, Tayland öğrenen, ülke çapında turlar düzenleyen ve ülkenin her yerinde sınırsız geziler düzenleyen ve sindiren Bangkok’taydım. Büyülü güçleri tarafından çizilen ülkeyi ziyaret etmemem ile geçen bir yıl yok.

Son on yılda Tayland’ın yapmış olduğu değişiklikleri izledim. Turistlerin gelip geldiklerini gördüm, yerler modaya girip çıkıyor, pansiyonlar patlaması, siyasi manzara değişimi ve yiyecek ve uluslararası kokteyl sahneleri patladı. Pazarlar sadece yırtıklanmaya başlamıştı.

Ülkede olup bitenlere karşı ön sıralarda oturdum.

Ve bu seyahat rehberinde, tüm bu bilgileri sizinle paylaşıyorum.

Bu rehber kitapta Tayland’ın görüleceği şekilde bakılacağını göreceksiniz. Bu kitap sadece ana siteleri görmekle kalmayıp aynı zamanda kültürü tanımak, iyi turist turizm yolundan inmek ve ülkeyi, insanları daha derin bir anlayışa dönüştüren eğlenceli vakit geçirmek isteyen cesur gezginler içindir. Ve kültür.

Bu kılavuz, yalnızca bir kutuyu kapatmak istemeyen, ancak keşfetmek isteyen biri içindir. Bu rehberle, başladıktan sonra sahip olmak istediğim rehber olarak yazdım – başka bir yerde bulamadığım tam, pratik, hassas ve içeriden bilgi veren hiçbir bilgi yoktu.

Kuzey Hollanda’daki Amsterdam kanallarına binmek.
(Beni Tayland’daki Fil Doğa Parkı’ndaki Me)

Bu Tayland Rehberi nedir?

Tayland’ın gezi rehberi  tarihi – Ülkenin bugünkü haline nasıl geldiğine dair tarihi bir bakışla başlayın. Çünkü geçmişi bilene kadar bir yer bilemezsin!

Bütçeleme tavsiyesi – Banka yıpratmadan mümkün olan en iyi tecrübeye sahip olmanıza yardımcı olacak önerilen günlük bütçeler (birçok seyahat stili için) ve para tasarrufu ipuçları.

Önerilen güzergahlar – Seyahatinizi planlamanıza ve ülkenin gizli mücevherlerinizi keşfetmenize yardımcı olmak için bir haftalık, iki haftalık, bir aylık ve iki aylık önerilen güzergahları alırsınız.

Görmek ve yapmak için en iyi şeyler – Gezinizi unutulmaz kılmak için uygun fiyatlı, benzersiz, güzel, ucuz ve göz ardı edilen manzaraları keşfedin.
Konaklama önerileri – Profesyonel bir bütçe gezgininden gelen tavsiyelerle cüzdanınıza en uygun pansiyon bulun.
Yiyecek ipuçları – Tayland lezzetli, ucuz yiyecek dolu. Sana favori restoranlarımın nerede olduğunu söyleyeceğim, böylece çok fazla para harcamadan, uluslararası restoranlarla ağız sulandıran yerel mutfağın tadını çıkarabilirsiniz.

(Onların ana yönlendirmelerde bulamayacağınız!)
Barlar ve kulüpler – Yurtdışında içki içmek ve parti yapmak genellikle pahalı olsa da, olması gerekmez. Sana bir yerel gibi nasıl içileceğini ve en eşsiz gece hayatı mekanlarında nasıl kalacağını anlatacağım.

Nakliye tavsiyesi – Seyahat ederken, toplu taşıma araçlarını kullanarak dolaşmak çoğu zaman stresli ve kafa karıştırıcı bir sıkıntıdır. Size en basit, en kolay ve en ucuz yolları göstereceğim.

Pratik bilgi – Ne kadar hazır olduğunuzu düşünseniz bile, işler ters gidebilir ve yerel gelenekler gözden kaçabilir. Seyahat edenler için önemli bilgiler içeren bu kapsamlı liste ile her zaman hazırlanacaksınız.

İlgili kitaplar ve filmler – en iyi filmleri izleyerek ve şimdiye kadar izlediğim ve okuduğum Tayland hakkındaki en faydalı ve etkileyici kitapları okurken yolculuğunuz için ilham alın.

Hangi bölgeler kapsar?

Bu rehber, Tayland’daki aşağıdaki varış yerlerini kapsar:

Bangkok
Ayutthaya
Chiang Mai
Isaan
Khao Sok
Khao YaiKo Chang
Ko Jum
Ko Lanta
Ko Lipe
Ko TaoKo Muk
Ko Phangan
Ko Phi Phi
Ko Samet
Ko SamuiLopburi
Pai
Sukhothai
Phuket
Similan Adaları

Tayland dünyadaki en büyüleyici ülkelerden biridir ve ülkeye yönelik normal rehber kitaplar genellikle güncel değildir ve kitlesel pazar turizmine yöneliktir. Bu rehber, bütçe gezgininin yazdığı bütçe gezginini içindir! Ülkeyi ortaya çıkarmak için yıllar geçirdim, böylece mevcut en iyi silahlarla silahlı olarak yürüyebilirsin!

0

1 Comment

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''