Seyahat

Tatil ve Seyahat Girişimleri

185views

Ülkemizde girişim denilince akla ilk gelen şey hemen hemen web projeleri oluyor. Aslında girişim geniş bir yelpazedir. Her sektörde her alanda girişimlerden bahsedilebilir.

Bu içeriğimizde Tatil ve Seyahat Girişimleri hangileri, Gezginler için geliştirilen projeleri inceleyeceğiz.


Tripedia

 

 

 

 

Günümüzde ulaşımın kolaylaşması ve ucuzlaması ile seyahat etmek, yeni yerler görmek de bir o kadar kolay hale geldi. Hal böyle olunca tatil ve seyahat üzerine atılan girişim adımları ile karşılaştık. Tripedia’da bunlardan birisidir.

Seyahat etmek kadar mühim olan bir diğer önemli husus ise Seyahat Planlamasıdır. Doğru yapılmış bir seyahat planlaması tüm seyahatin güzel ve verimli geçmesini sağlar. İşte Tripedia seyahat tutkunları ve gezginler için geliştirilmiş bir projedir. Seyahat planlaması ile ilgili tüm ihtiyaçları tek bir yerden yönetmeyi sağlayan Tripedia, Okan Barlas ve Gökçe Köstem tarafından hayata geçirilmiş bir projedir. Tur ve Aktiviye Rezervasyon Sistemi olarak başlayan girişim bugün dünyanın birçok yerinde şehir turlarından, özel ziyaretlere, spor aktivitelerine kadar birçok seçeneği seyahat planınıza eklemenizi  sağlıyor. Böylelikle daha iyi, daha eğlenceli bir seyahat planı yapmanızı kolaylaştırıyor.


Nerde Kal

22016 yılında %62 büyüyerek rotasına devam eden Türk Girişimidir.

Otel, uçak bileti ve araç kiralama rezervasyonlarına aracılık eden Neredekal.com 2016 yılında elde edilen verilere otellere ve operatör yönlendirmelerinde ciddi bir yol katetmiş durumda.

2007 yılından itibaren tatil ve seyahat sektörünü dijital dünyada temsil eden Nerdekal girişimi 2017 yılında aldığı yatırım destekleri ile daha fazla büyümeyi başardı.

Online rezervasyon ve telefonla rezervasyon konusunda oldukça gelişmiş bir alt yapıyı bünyesinde bulunduran Türk Girişimi Nerdekal, Ülkemizde hizmet veren tesislerin %98’ini kendi alt yapısına dahil etmeyi başarmış durumdadır.


Airsocial

Adından da anlaşılacağı gibi uçak ile seyahati tercih edenlerin havada bile sosyalleşebileceği bir uygulama girişimi. Bir seyahat planladınız ve uçakla gideceğiniz rotayı, gideceğiniz ülkeyi ve hatta şehri bile belirlediniz.Uçak biletinizi de aldınız. O halde yapılması gereken tek şey, aynı yöne aynı uçakla seyahat edeceğiniz kişilerle tanışmak kalıyor.

Seyahat öncesinde Airsocial uygulamasında bir profil oluşturup, uçuşunuza ait bilgileri girmeniz halinde sizinle birlikte uçacak kişileri görüntülemeye başlayabilirsiniz.

Şuan Türkiye için hizmetlerini geçici olarak durduran Airsocial uygulaması kısa zaman sonra tekrar aktif olacağını duyurmuştu. Ajandanızın bir köşesine not etmenizde fayda var.


Hello Scout

Tatil için arakaşlarınıza anlık iletişim araçlarını kullanarak fikir soruyor veya akıl danışıyorsunuz ama birçoğu günün yoğun temposundan dolayı cevap vermiyor veya müsait olduğunda dönüş sağlayacağını söylüyor. Sizin ise orjinal seyahat fikirlerine ve mükemmel bir tatil planına ihtiyacınız var. İşte tam bu noktada Hello Scout mobil uygulaması imdadınıza yetişiyor ve mükemmel bir seyahat planlaması için size yardımcı oluyor.

Hello Scout mobil uygulaması ile ulaştığınız seyahat destek görevlisi tatil planınız için orjinal fikirler edinmenize yardımcı oluyor. Nereye gideceğiniz, nerede kalacağınız gibi tavsiyelerin yanı sıra konaklama ve ulaşım ücretleri ile ilgili de bilgiler veriyor. Hatta konaklama yapacağınız otelin doluluk durumunu dahi sizinle paylaşabiliyor. Yapmanız gereken tek şey, nasıl bir tatil planı istediğinizi iletmek. Güneş, deniz, kum deseniz bile size en yakından en uzağa kadar müthiş bir tatil planlaması hazırlayabiliyorlar. Aksi de mümkündür. Kış tatili için plan arayışındaysanız size en güzel ve en özel kış tatilleri için fikirler veriyor, sizinle birlikte tatil planlamanızı yapıyorlar.

Kişiselleştirilmiş Tatil veya Kişisel Seyahat gibi kavramları ilk ortaya atan girişimdir diyebiliriz.


Yukarıda bahsettiğimiz seyahat girişimlerine daha birçok örnek ve başarılı girişimler ekleyebiliriz. Siz de tatil ve seyahat için kullandığınız web sitesi, mobil uygulama veya başka türde girişimler varsa yorum kısmından ileterek bu güzel içeriğimize katkı sağlayabilirsiniz.

 

0

Yanıt bırak

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.