Hawaii'nin en iyi 10 macerası
Hawaii'nin en iyi 10 macerası
Hawaii Gezi Rehberi

Suda: Hawaii’nin en iyi 10 macerası

77views

Hawaii‘nin en iyi 10 macerası Hawaii‘ye seyahatiniz plajda bir gün veya suda zaman olmadan tamamlanmayacak. Hawaii’de 750 mil sahil şeridi, ABD’deki resiflerin% 70’ini içeren sular ve bir dizi su sporu için mükemmel koşullar var. O kadar çok eğlenceli su aktivitesi var ki yanlış gitmek zor, ama burada adalar arasında en sevdiğimiz su bazlı maceralarımızdan 10 tanesi.

1. Maui

Ahihi Kinau Maui Doğal Koruma Alanı
Kredi bilgileri: Pedro Szekely

Maui’nin güney kıyısında yer alan Ahihi-Kinau Doğal Alan Rezervi, her türlü balıkçılığı yasaklayan bir deniz yaşamı koruma alanıdır. Kıyı şeridi, lav ve mercanın eşsiz bir karışımından oluşuyor ve bu da onu balıkların ve su altı bitkilerinin gelişmesi için mükemmel bir ortam haline getiriyor. Hawaii’nin renkli balıklarının birçoğu sığ sularda evlerini yaptıklarından, yüzeyin hemen altında renkli sualtı dünyalarını görmek için çok şnorkel yapmak zorunda değilsiniz. Rehberli bir turla ilgileniyor musunuz? Maui her yaş için çok sayıda şnorkel gezisi sunmaktadır .

2. Oahu

Hawaii'de profesyonel kiteboarder
Kredi bilgileri: Ron Cogswell

Muhteşem ve rüzgarlı Kailua Körfezi’nde kiteboard – veya nasıl yapılacağını öğrenin -. Yıl boyunca ticaret rüzgarları ve korunan defne suları ile dalga yakalamak için mükemmel bir yer. Plaj yüksek gelgitte oldukça daralabileceğinden, güvenli ve düzgün bir şekilde nasıl kurulacağını, başlatılacağını ve ineceğini öğrenmek için bir ders almanızı öneririz .

3. Büyük Ada

Yeşil Kum Plajı Hawaii
Kredi bilgileri: funnybreed.com

Bodysurf genellikle gözden kaçan Papakōlea Yeşil Kum Plajı’nda. Dünyadaki sadece dört yeşil kum plajından biri olan bu eşsiz rengi, lavlarda olva denilen ortak bir mineral ile elde ediyor. Oraya gitmek biraz zam ama buna değeceğimize söz veriyoruz.

4. Maui

Rüzgar Sörfü ve dalgalar Maui Hawaii
Kredi bilgileri: Pedro Szekely

Hookipa Plajı’nda Paia kapalı Rüzgar Sörfü. Dünyaca ünlü bu destinasyon turistleri ve profesyonelleri kendine çekiyor. Bu popüler su sporlarında elinizi denemek için rüzgârın (Maui’de çoğu gün olan) herhangi bir güne gidin ya da profesyonellerin çene düşüren mastiklerini dalgalarda eğlenirken izleyin. Maui herhangi bir tur görmek gerekir bir durağıdır .

5. Maui

Hawaii'de Molikini krater havadan görünümü
Kredi bilgileri: Farid Askerov

Eşsiz şnorkelle yüzme için Molokini Krateri’ne yelken açın. Bu hilal şeklindeki adacık ıssızdır ve sahilindeki renkli sualtı dünyasını keşfetmek için mükemmel bir zemin sağlar. Binlerce renkli balık ve deniz hayvanı bu bölgeyi evlerine çağırıyor ve yaşam alanlarını keşfetmek için hayat boyu bir kez bir fırsat sunuyor. Ayaklarınızın hemen altında yakından görmek için cam tabanlı bir katamarana bile girebilirsiniz .

6. Oahu

Hawaii'de büyük bir dalga yakalamak sörfçü
Kredi bilgileri: Jeremy Bishop

Birkaç North Shore plajından birinde birinci sınıf dalgalarda sörf yapın. Ya da daha iyisi, ayaklarınızı kuma sıkıca dikin ve profesyonellerin bu sörf mekânındaki muazzam dalgalarla mücadele etmesini izleyin. Şişlikler, fırtınalı Kuzey Pasifik’in çaldığı kış aylarında en büyüktür, bu nedenle yılın o zamanında ziyaret ediyorsanız buraya gittiğinizden emin olun. Ve dalgalarla savaşmaya karar verirseniz, bir rf dersi yeteneklerinizi keskinleştirmek için mükemmel bir yoldur.

7. Kauai

Kauai Maniniholo kuru mağaralar
Kredi bilgileri: Brian Snelson

Haena plajının karşısındaki Maniniholo kuru mağarasını keşfedin. Kumlu zemin ve alçak tavan yaklaşık 150 metre uzanır ve uzun süre uçurumun aşınmasına neden olan dalgalar tarafından oluşturulmuştur. Mağaranın keşfedilmesi uzun sürmüyor, bu yüzden bir günlük Kauai turunun bir parçası olarak dahil etmeyi düşünün .

8. Oahu

Hawaii deniz kaplumbağası sualtı görüntüleme
Kredi bilgileri: Tanguy Sauvin

Hawaii’nin en iyi 10 macerası Hanauma Koyu’ndaki yüzlerce parlak renkli balık ve deniz kaplumbağasının yanında yüzün veya şnorkelle dalın. Bu turistik yer bir sebepten dolayı popülerdir – deniz kaplumbağaları ve Hawaii’nin devlet balıkları, humuhumunukunukuapua’a da dahil olmak üzere 400’den fazla deniz yaşamı türüne ev sahipliği yapmaktadır. Bir rehberli tur bu ünlü berrak suların bu sualtı harikalar keşfetmek için en iyi yoldur.

9. Molokai

İki kişi Hawaii kanosu
Kredi bilgileri: James Brennan

North Shore Deniz Kayalıkları boyunca kayık. Sadece el değmemiş vadilerin manzarası buna değer, ancak aynı zamanda dünyanın en uzun okyanus sonlayan şelalesine bir göz atacaksınız.

10. Kauai

Güzel Kauai günbatımı
Kredi bilgileri: Frank Kovalchek

Mutlulukla uzak Polihale Plajı’ndan ateşli günbatımında hayret edin. Adanın batı tarafında yer alan, eyaletteki en uzun sahil şerididir. Asfaltsız bir yolla erişilir ve burada hiçbir cankurtaran bulamazsınız, ancak doğanın her gecesi (elbette hava izin veriyorsa) bu yolculuğa değer.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.