Garip & Şaşırtıcı Geziler

Sosyal Medya ve Konaklama Tercihleri

84views

Yaz yavaş yavaş yüzünü gösteriyor ve havalar ısınıyor. Siz ise, bunca hengâmenin arasında yaz ayları için çoktan kendinize bir tatil lokasyonu belirlemeye başladınız. Ben de yaptığım en iyi şeyi yaparak, 3 ay süren Yunanistan ve Atina seyahatimi sizler için kaleme alacağım. Geçtiğimiz yıldan 3 ay öncesine kadar süren ve kelimenin tam anlamıyla boğuştuğum yoğun iş temposu, kendi adıma benim için kaliteli bir tatil ve seyahat ihtiyacı doğurdu. En acil şekilde kendime bir tatil lokasyonu belirlemem gerekiyordu ve hem daha önce seyahat ettiğim, hem de kanımın oldukça ısındığı Yunanistan’ı belirledim.  Sosyal Medya ve Konaklama Tercihleri ⇓

Daha önce Kavala ve Selanik bölgesinde süren gezilerimi sizlere aktarmıştım. Bu sefer ise Yunanistan’ın başkenti olan Atina’yı keşif için hemen bir otel arayışına girdim. Fiyat ve kalite olarak BED in Athens alternatifi oldukça kafama yattı. BED in Athens, Atina’nın tam kalbinde, şehir merkezinde yer alan bir otel. Turistlerin oldukça yoğun olarak tercih ettiği popüler lokasyonlara ise çok yakın. Uzaklığı, Monastiraki meydanına 300, Atina Antik Agorası’na 700 Ermou Caddesine ise 1.5 km.

Atina şehir merkezinde bulunan BED in Athens.
Atina şehir merkezinde bulunan BED in Athens.

Otelin oda ve diğer detaylar ile ilgili olan kalitesi ve ziyaretçi yorumları, oldukça hoşuma gitti. Daha fazla vakit kaybetmemek adına hemen 3 aylık oda rezervasyonumu yaptırıp, seyahat ile alakalı diğer detayları halledip yola çıktım.

Siz ise yazının bundan sonraki kısmının büyük ihtimalle bu seyahatimde yaşadığım deneyimlerin ne olduğu ile alakalı olacağını zannettiniz. Sürpriz! Bu sefer konu çok başka.

Sosyal medya seyahatlere yön veriyor.

Yukarıda Yunanistan’ı daha önce ziyaret ettiğimden ve oldukça kanımın ısındığından bahsetmiştim. Beni tanıyanlarınız bilecektir ki, otel ve konaklama konusunda oldukça titizim. Önceki deneyimlerimde, bir seferde yaptığım en fazla rezervasyon süresi 4 ve 6 hafta olmuştu. Fakat ben BED in Athens adlı otele nasıl bu derecede güvenip 3 aylık bir rezervasyonu gözümü kırpmadan yaptım? Tabii ki sosyal medya ve ziyaretçi bildirimleri sayesinde. Artık popüler otel ve rezervasyon sitelerinde yer alan otelleri internet üzerinde arattığınızda, birçok sosyal medya ve konum imleme sitesinde profillerini bulabilmektesiniz. Ben bu konuda otel ve rezervasyon sitelerine ne kadar güvenmesem de, sosyal medyada sizin ve benim gibi birinci dereceden bireyler tarafından yapılmış bildirimler, benim için oldukça yol gösterici nitelik taşımakta.

Sosyal medya konaklama tercihlerine yön veriyor.
Sosyal medya konaklama tercihlerine yön veriyor.

Hemen hedeflediğim otel ile alakalı sosyal medya üzerinden yoğun araştırmalar yapmaya başladım ve gördüm ki bu platformlar üzerinde otel ile alakalı olumlu yorum yapan ve uzun süre konaklama ihtiyaçlarında BED in Athens’i tercih eden ziyaretçi sayısı oldukça fazla. Bunun da bana bu güveni sağlaması kadar doğal bir şey olamaz.

B4B Athens Signature Hotel
Aynı yöntem ve araştırmalar sayesinde, BED in Athens’e alternatif olarak bulduğum diğer hotel B4B Athens Signature Hotel.

Tabii ki, bu yöntem sayesinde bulduğum tek konaklama seçeneği BED in Athens ile sınırlı değildi. BED in Athens dışında Coco-mat Athens BC, Elia Ermou Athens Otel ve B4B Athens Signature Hotel başta olmak üzere birçok alternatif konaklama seçeneği buldum. Aynı yöntem ve araştırmalar sayesinde sosyal medya üzerinde bu konaklama alternatifleri ile alakalı yoğun araştırmalar yaptım. Birinci dereceden bireysel kişilerin yaptığı yorumlar, benim için oldukça yol gösterici nitelikteydi. Sosyal medya üzerinde yaptığım araştırmalar sonucunda gördüm ki, BED in Athens dışında her alternatifin kendine özgü problemleri var idi. Bunların kimisin internet bağlantıları, kimisi ise duş sorunları ile alakalı idi. Ben de kendimce en doğru seçeneğin Bed in Athens olacağına karar verdim.

Ne kadar fiyat konusunda B4B Athens Signature Hotel beni biraz kısıtlamış olsa da, eğer yolum tekrar düşerse bir sonraki Atina seyahatimde kendilerini tercih etmeyi kesinlikle deneyeceğim. Gerçekten kendine özgü bir teması olan ve klasını belli eden bir hotel.

Siz de araştırın.

Siz de otel ve rezervasyon sitelerine bağlı kalmak yerine, kesinlikle ama kesinlikle sosyal medya platformlarını değerlendirmelisiniz. Rezervasyon sitelerinde sponsorluk ve reklam dönüşümleri çok fazla olduğu için, kendinizi bu siteler ile sınırlı tutmamalısınız.

0

Yanıt bırak

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.