İtalya Gezi Rehberi

Roma’da Yapılacaklar Listesi

Roma Gezilecek Yerler
Roma Gezilecek Yerler
5.56Kviews

İtalya’nın Roma Gezilecek Yerler turistik bir şehri olan aynı zamanda sahip olduğu açık hava müzeleriyle turistlerin hayran kaldığı Roma her yıl yüzbinlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Eğer bir müze kart alırsanız ve zamanınız varsa Roma içerisinde birçok tarihi yapıyı gezebilir ve tarihi tanıtabilirsiniz. Roma şehrinde gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Roma Gezilecek Yerler

Roma‘nın en ikonik yapısı sonra Kolezyum tarihe tanıklık edeceğiniz ve mutlaka görülmesi gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Dönemin gladyatör savaşlarına ev sahipliği yaptığı bir savaş alanı olan Kolezyum günümüze kadar ayakta kalmış bir eser.

Kolezyum

Kolezyum çevresine bunlar Sistine Şapeli ve Çeşmesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Sistine Şapeli günümüze kadar ayakta kalmış ve ülkenin en eski şapel olma özelliğine sahip olan bir şapel olmanın yanında günümüzde de aktif olarak ayinlerin yapıldığı bir şapel olma özelliğine sahip.

Kolezyum
Kolezyum

Musei Capitoli, antik Roma‘n1n merkezi olarak bilinen ve Roman’1n meydan1nda yer alan Capitolini müzesi ayn1 zamanda Michelangelo tasar1m1 olarak bilmektedir 1734 y1l1nda yap1lan bu yap1 Papa 12. Klemens için yap1lan bir ikamet evidir. Günümüzde gezebileceğiniz ve ziyarete açık olan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz.

Musei Capitoli
Musei Capitoli

Santa Maria Bazilikası

Santa Maria Bazilikası da Roma içerisinde mutlaka görmeniz gereken yerler aras1nda yer al1yor. Papa Liberius taraf1ndan yapt1r1lmış olan bazilika Roma İmparatorluğu’nun merkezi olarak kabul edilmiş uzun yıllar İmparatorluğun yönetildiği yapı olarak görev yapmış, şehrin en temel yapısıdır. Kilise günümüze haftanın üç günü ayin yapılan ve aktif olarak kullanılan bir kilise olma özelliğine sahip.

Venezia Meydanı

– Roma’da gezebileceğiniz meydanlarda bulunuyor. Venezia Meydanı bu anlamda hem görkemli ve ihtişamlı bir meydan olma özelliğine sahip hem de her gece eğlencelerin düzenlendiği bir meydan olarak turistlerin uğrak noktası olmuş durumda.

Venezia Meydanı
Venezia Meydanı

İspanyol Merdivenleri


İspanyol Merdivenleri, şehrin en önemli tarihi yapıları arasında yer alıyor. İspanyollar tarafından yapılmış olan meydanları birbirine bağlayan merdivenler turistlerin akın ettiği yerler arasında bulunuyor.

Aşk çeşmesi
Aşk çeşmesi

Aşk çeşmesi

–  Aşk çeşmesi, Roma’da bulunan aşk çeşmesin’den 24 saat su akıyor, ayin yapılacak dönemlerde ise şarap akan bu çeşme önünde dilek tutan ve Çeşme’ye para atan insanların dileklerini kabul olduğuna inanılıyor.

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''