İspanya Gezi Rehberi

Mayorka Gezi Rehberi

Mayorka Gezi Rehberi
Mayorka Gezi Rehberi
121views

Tertemiz havası, çarpıcı mimarileri ve leziz yemekleri ile muhteşem bir Akdeniz adası olan Mayorka, İspanya’nın en büyük adasıdır. Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mayorka, dünya dışı bir kaliteye sahip.

Mayorka Gezi Rehberi

Tertemiz havası, çarpıcı mimarileri ve leziz yemekleri ile muhteşem bir Akdeniz adası olan Mayorka, İspanya’nın en büyük adasıdır. Balear Adaları’nın en büyüğü olan Mayorka, dünya dışı bir kaliteye sahip. Kayalık dağları ve yemyeşil ağaçlı tepeleri, Akdeniz’in masmavi sularıyla kesişiyor. Pitoresk manzaralı kıyı şeridi bozulmamış koylar ve berrak sularla son derece popüler bir tatil destinasyonu. Ortaçağ kiliseleri, antik kaleler ve sanat müzeleri gibi turistik mekânlara sahip olan Mayorka, tarihi kasaba ve köylerin bulunduğu samimi bir yer. Ada kültürünün odak noktasında kültür ve doğanın muazzam uyumu vardır. Mayorka gezilerinde başkentte yer alan Gotik katedral ziyareti yapabilir, muhteşem plajlarında güneşlenebilirsiniz. Ayrıca ortaçağ döneminden kalan Alcudia köyünü dolaşabilir ve ardından 15. Yüzyıldan kalma bir manastırda tarihin en güzel enstantanelerine tanık olabilirsiniz. Bu cennet adada yapılacak daha pek çok şey ve görülecek pek çok turistik mekân vardır.

Mayorka Gezilecek Yerler

Palma de Mayorka

palma-de-mallorca.jpg

Güzel bir ada başkenti olan Palma de Mayorka, olağanüstü bir sahil ve mükemmel kültür kombinasyonunu sunuyor. Katedral ve kale gibi iki etkileyici anıtı olan başkent Mayorka, Avrupa’yı aratmayan bir modern görünüme sahip. 13. Yüzyıl görkemli Mayorka Katedrali ve zarif kraliyet kalesi olan Castillo de Bellver burada görülmesi gereken yapılardan en önemlileridir.

Eski Kent

palma-de-mayorka-old-town.jpg

Yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili Eski Kent, Mayorka’nın en doğal kasabalarından biridir. Bu mükemmel korunmuş ortaçağ yerleşim yeri, ilginç tarihi eserler, lezzetli yemekler ve geleneksel festivalleri ile biliniyor. Eski kent bölgesine farklı bir atmosfer katan Xara ve Palma Rönesans dönemi kaleleri bu bölgeye özgü bir ambiyans katmaktadır. Eski Kentte yer alan önemli kiliselerden bazıları ise Santa Ana, San Jaume Kiliseleri ve Sant Crist’in Barok Şapeli’dir. Eski Kent’in dışında birkaç ilginç turistik yer mevcut. Bunlar kuş gözlemliğinin yapıldığı La Albufera doğal parkı ve kumlu plajı, şık sahili ve lüks restoranların bulunduğu Puerto Alcudia tesisidir.

Puerto Portals

Puerto-Portals-Marina-Mallorca.jpg

Mayorka’nın Güneybatı sahilindeki bu lüks sahil tesisi, İspanyol kraliyet ailesinin ve turistlerin favori bölgelerinden biridir. Şık marina, lüks yatlar, mağazalar, kafeler ve restoranlarla doludur. Turistler bu manzaraların tadını çıkarırken, rıhtımda dolaşabilir, butik lüks mağazaları gezebilirler. Lezzetli yemekler için Tristan Restoran ve Flanigan Restoran marinanın en kaliteli yemeklerinin piştiği yerlerdir. Marinaya yakın çocuklu aileler için cazibe merkezi olan Marineland bulunuyor.

Deia Sanatçı Köyü

deia-deia.jpg

Soller’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Portakal Vadisinde yer alan bu büyüleyici köy, tepeleride yer alan narenciye ağaçları ile masalsı bir köyü andırıyor. Köyün şirin taş evlerinde Akdeniz mimarisine özgü kiremitli ve yeşil panjurlu evler burayı adeta bir cazibe merkezine dönüştürüyor. Ünlü şair Rober Graves’in bu köyde yaşamasından dolayı Sanatçı Köyü olarak anılan Deia’da keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Aynı zamanda şair Graves’in yaşamış olduğu ve şimdi müzeye dönüştürülen evi de gezebilirsiniz.

0

Yanıt bırak

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''