Seyahat

Mavi Yolculuk

75views

Marmaris’ten Fethiye’ye Mavi Yolculuk

Akdeniz’in kristal berraklığında turkuaz sanki bir sonraki tatilinizi geçirmek için mavi yolculuk ideal bir yol olduğuna sizi ikna etmek için yeterli değilse, tarihi esansları keşfetmek, lüks çamur banyoları yapmak ve bir deniz feneri romantizm bulmak gibi daha pek çok nedenden mavi yolculuğu keşfedin.

 

KAUNOS’UN ESKİ ŞEHRİ KEŞFEDİN

Marmaris’ten Fethiye’ye giden yolculuğunuzda, tarihi olaylardan biri antik Kaunos şehridir. Eski efsaneye göre, Kaunos, Kral Kralı Miletus ve Kyane’in oğlu ve Apollo’nun torunu olan Kral Kaunos’un adını aldı. İkiz kızkardeşi Byblis, onun için derin bir sevgi geliştirdi ve ona duygularından bahsettiği zaman, takipçilerinden bazılarıyla yerleşmek için başka yerlerden kaçtı. Byblis, üzüntü ile ezildi, intihar etmeye çalıştı. Mit, Calbys nehrinin gözyaşlarının bir ürünü olduğunu iddia ediyor.

Daha sonra Kaunos, Likya ve Karya arasında büyük bir liman haline geldi. Konuklar, Kaunos krallarının dinlenme yerlerini eski yüzyıl Likya mezarlarını görmek için bir nehir tekne turu yapabilir, kaya yüzünde yüksek inşa edilmiştir. Denize ve delta alanına bakan önemli noktalar, şehir surları, dört tapınak, bir agora, bir tiyatro, hamamlar, kiliseler ve bir sarnıç ile çevrili Akropolis’i içerir.

Tarih meraklısı değilseniz ve arkeoloji ve eski harabelerden çok gezinin bu bölümünde çok daha fazlası var. Tepenin üstüne çıkın ve çevredeki manzaranın muhteşem manzaralarına bürünün.

DALYAN MUD BANYOLARI

Dalyan’a çamur banyosu yapmak ve tehlike altındaki deniz kaplumbağalarının korunaklı plajı Turtle Beach’de dinlenmek için. . Caretta Kaplumbağaları (günlüğü baş kaplumbağaları) hala yumurtalarını orada yatıyor.

Dalyan sunabileceği çok şey olan bir şehir, ancak en özgün ve heyecan verici cazibe merkezlerinden biri ünlü çamur banyoları ve kükürtlü kaplıcalar.

Dalyan’daki çamur banyoları, çamurun zengin besin içeriğinden dolayı cildinize tıbbi yararları ile ünlüdür. Banyo Ürdün’deki Ölü Deniz’e çok benzer; banyo, suyun üstünde zahmetsizce yüzen tuzla yoğunlaşıyor.

Çamurun kurumasına ve cildinizden çıkardığınız toksin duygularının tadını çıkarmasına izin verin. Çamur banyosu yapma işlemini tamamladıktan sonra, gölün içine hızlıca dalın ve yıkayın, yeni detoks yapmış cildinizin tadını çıkarın!

Kendinizi temizledikten sonra, koklamak bir kükürt banyosuna geçmenin tam zamanı. Aynı şekilde, kükürt banyosunun romatizma, hipertansiyon, gut, karaciğer hastalığı ve diğer rahatsızlıkları hafiflettiği bilinmektedir. Doğal kaynak, sodyum, klorür, sülfür ve kalsiyum yüklü olduğundan ve 39 ° C (102 ° F) boruya oturduğundan iyileşme elementine rahatlamaya çalışın ve burun yoluyla filtrelenen şımarık yumurta kokusu hakkında fazla düşünmeyin . Son derece kokulu ama gerçekten harika, farklı bir deneyim!

Tavsiye: Likya Keşif Rehberi

CLEOPATRA KOYUNDA YENİ TARİHÇE

Seyirde konukların çoğunun gözde mekanı Hamam Körfezi. Cleaopatra Hamamı olarak adlandırılan bir Roma hamamının kalıntıları arasında yüzebilirsiniz. Bu özel koyda, doğal tepenin volkanik yapısı, eski zamanlarda banyete sıcak su sağlayan bir krater gölü varlığının teorilerini desteklemektedir.

Kleopatra’ya, kendi gizli cenneti yaratmak için Mısır’dan getirtilecek beyaz kumların yüklerini sipariş ettiği söyleniyor. Kleopatra’nın körfezde yıkanmaya geldiği ve özellikle balayı için Marc Antony ile birlikte geldiği söyleniyor.

Bir başka önemli cazibe manastır kalıntısı, bunların çoğu su altındadır. Hamam Körfezi birçok diğer sitenin aksine korunacak. Öyle ki kalıntılar üzerinde şnorkelle yüzerken kendinizi sitelere ve çevrenize tamamen kaptırmak mümkün.

Kıyı şeridi çarpıcı bir çam ağaçlarıyla çevrilidir ve Yavansu Tepesi’nden yukarı çıkarsanız molar kuşağın, sarnıçların, tapınak duvarlarının, Korinth sütunlarının ve yazıtlı tabletlerin kalıntılarını içeren Lydae Antik Kentinin kalıntılarını keşfedeceksiniz Roma ve Bizans dönemlerini hissedeceksiniz.

Bu alana kara veya karayolu ile ulaşılamazken günlük tekne turları bu siteyi ziyaret etmemektedir. Kleopatra Banyosu, Marmaris Mavi Yolculuklarına çok özeldir.

KIRMIZI ADADA ROMANTİZ VE GÜZELLİK KEŞFET

12 Adadan oluşan grubun en çarpıcı deneyimlerinden biri Kızıl Ada (Kırmızı Ada) ‘dır. Burada kristal turkuaz sularında yüzmenin keyfini çıkarabilir ve kayaların biraz dalgıç eğlencesi için keşfedebilirsiniz. Nihai dalış deneyimi için küçük ve büyük kayalar vardır. Bu, dalış gezisinde en iyi alanlardan biridir.

Kırmızı Alandaki küçük kırmızı çakıllar bu nedenle adını kaplıdır. Biraz sessiz, kişisel zaman geçirmenin yollarını arayabileceğiniz çok sayıda küçük özel koylar var. Güneş batışında güneşin kırmızı çakıl taşlarını sahilde aydınlatması için ideal bir yer. Parlayan etkisi taşların her yanına ve çevreleyen suya yansır ve nefes kesen bir etki yaratır.

Bir kez güzel dalgakıranlarda yüzme ve dalış yapmak için dolaştıktan sonra sahile bakan olağanüstü yapı olan yalnız deniz fenerlerine gidin. Üstte günbatımını, parlayan taşları ve kum sahilde bazı şarapları veya rakı yudumlarken gözler önüne sererek muhteşem deniz yemeği yiyebileceğiniz bir restoran bulunmaktadır. Kırmızı Ada’nın muhteşem görkemli düğünlere ev sahipliği yaptığı biliniyor ve bundan bundan daha romantik olabileceğini hayal etmek zor.

 

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.