Malta Gezi Rehberi

Malta Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Malta Gezi Rehberi
Malta Gezi Rehberi
133views

Avrupa’nın küçük bir ülkesi olan Malta Gezi Rehberi aynı zamanda geceleri partileri ve plajları ile ünlü bir ülke konumundadır. Ülkemizden 2,5 saatlik bir uçak yolculuğu ulaşabileceğiniz Malta isterseniz deniz yoluyla ulaşabiliyorsunuz. Küçük bir Avrupa ülkesi olması aynı zamanda tüm turistik yerlerini kısa süre de gezmenize olanak sağlıyor.

Malta hakkında az bilinen gerçeklerinden bir tanesi olan Malta gece hayatının gerçekten çok üst düzey olmasıdır. Dünya çapında ünlü DJ’lerin yer aldığıgece etkinlikleri ve gece partileri sabaha kadar devam ediyor. Gündüz deniz kum ve güneşin tadını çıkarırken geceleri de partilere katılarak gece hayatının tadını çıkarabiliyorsunuz.

Malta Tarihi, Malta Gezi Rehberi

Malta Gezisi
Malta Gezisi

Çok kompozit bir ülke olmasından dolayı birçok farklı dil konuşulan ülke de İngilizce herkes tarafından bilinen ve konuşulan bir dildir. İngilizce konuşarak ya da birazcık İngilizce ile Malta’da isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Mutfak kültürü çok gelişmiş olan ve sentez bir mutfak kültürüne sahip olan Malta, genelde deniz ürünleri çok fazla tercih ediliyor.

Dünya genelinde en lezzetli deniz ürünlerinin yer aldığı bir ülke olması turistler tarafından çok beğenilmiş bir durumdur. Akdeniz mutfağı ürünleri aynı zamanda Malta yemek kültürü arasında yer alıyor.
Geçmişi milattan önce 4000 li y1llara kadar dayanan Malta bir çok farklı kültüre ve medeniyetine ev sahipliği yapmıştır.

Malta Limanı
Malta Limanı

 

Malta Hakkında Genel Bilgiler

Bu özelliği ile her medeniyete ve kültüre ait tarihi yapılara ve kalıntılara ev sahipliği yapan ülkenin dar sokakları ve orta çağı andıran caddeleri arasında dolaşırken kendinizi farklı bir dönemde hissedebiliyorsunuz.
Malta’da turistik imkanlardan biri olan dalış turizmi ile farklı bir tecrübeyi profesyonel bir şekilde yapabiliyorsunuz. Özel olarak deniz altına batırılmış olan gemi, uçak ve otomobil enkazları arasına dalarak dalış tecrübesi kazanabilirsiniz.

Malta Koyları

Turizm konusunda çok ileri seviyelerde yer alan Malta turistler için beş yıldızlı otellerin yan1 sıra çok say1da pansiyon, hotel ve hostel de ev sahipliği yap1yor. Her bütçeye uygun konaklama imkan1n1n olmas1 turistleri ve gezginleri Malta’ya çekiyor.

Altın sarısı plajlara sahip olan Malta deniz turizminin de kalbi konumunda olup Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuz bir ülkedir.

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''