İspanya Gezi Rehberi

Malaga Gezilecek Yerler

228views

M.Ö. 8. Yüzyılda kurulmuş ve en eski Akdeniz limanlarından biri olan Malaga, simge yapıları, Roma tiyatrosunun kalıntıları, Fenikelilerden kalma deniz feneri, 13. Yüzyıl Alcazaba sarayı ve güzel bir Barok bazilika üzerine

Malaga Gezi Rehberi

M.Ö. 8. Yüzyılda kurulmuş ve en eski Akdeniz limanlarından biri olan Malaga, simge yapıları, Roma tiyatrosunun kalıntıları, Fenikelilerden kalma deniz feneri, 13. Yüzyıl Alcazaba sarayı ve güzel bir Barok bazilika üzerine inşa edilmiş 10. Yüzyıldan kalma Mağribi kaleye ev sahipliği yapan harika bir şehirdir. Tarihi ve simge yapıtlarının yanı sıra, Costa del Sol’un muazzam manzarası, geleneksel kültürü ve güzel bir plaj yeri ile turistleri cezbetmeye fazlasıyla yetecek olağanüstü bir konuma sahip. Malaga’nın eski dünya ambiyansı, burayı keşfetmek isteyen meraklı gezginler ile her yıl dolup taşıyor. Caddeleri süsleyen küçük butikler, liman etrafını çevreleyen tapas restoranları mutlaka gezilip, mutfağı ve alışverişiyle deneyimlenebilecek günlük yaşamdan kesitler sunuyor. Geleneksel Endülüs atmosferini içerisinde barındıran şehir çok güzel olduğu kadar çok da ucuz bir destinasyon. Ekonomik bir bütçe ile seyahat edenler için ideal bir şehir olan Malaga’da uygun fiyatlara yapılacak pek çok şaşırtıcı şey vardır. Kentte düzenlenen çok sayıda ücretsiz etkinlik bunlar arasında yalnızca biri. Malaga’da gezilecek en iyi turistik yerleri keşfetmek için okumaya devam edin…

Malaga Gezilecek Yerler

La Alcazaba

la-alcazaba.jpg

Şehrin neredeyse her yerinden görülebilen Alcazaba, İslam döneminden kalma bir Mağribi Kale Sarayı ve değerli anıttır. İlk olarak 8. Yüzyılda inşa edilmiş olan saray, sonraki 500 yılda güçlendirilmiş, genişletilmiş ve yeni eklemeler yapılmıştır. Sarayın dışında yer alan göz alıcı bahçeler, Arapların eski Roma sütunlarından inşa ettiği çeşmeler ve geçitler görülmeye değerdir.

Roma Tiyatrosu

roma-tiyatrosu.jpg

Alcazaba Sarayının bulunduğu tepenin eteğinde, şehrin en eski anıtlarından biridir Roma Tiyatrosu. Tiyatro, 200’lü yıllarda yaklaşık 30 yıl boyunca kullanılmış ancak daha sonra Mağribi döneminde bir ocak olarak kullanılmış. 1951 yılında keşfedildiğinde ilk günkü orijinalliğini koruyan tiyatro şehrin en çok ziyaret edilen yapıları arasında geliyor.

Malaga Katedrali

Malaga-Cathedral.jpg

Katedrali inşa etmek 150 yıldan fazla sürdü ancak bugün ortaya çıkan yapı Rönesans ve Barok stillerin muazzam bir karışımını sunan görkemli bir yer haline dönüştü. Kemerleri, sütunları ve kutsallığı temsil eden taş kabartmaları görülmeye değer yapılar arasında geliyor. 84 metre yüksekliğinde olan kuzey kulesi çarpıcı kabartmaları ile en çok ilgi çeken yapı eklemeleri.

Vidrio Müzesi

vidrio-muzesi.jpg

Bu ilginç küçük müze, 1500’lü yıldan kalma mobilyalar ve keyif veren dekorlara sahip bir yer. Müzede özellikle antika cam eşyalardan oluşan geniş bir koleksiyon görülmeye değerdir. Fenikeliler, Romalılar, Eski Yunanlılar ve Mısırlılardan kalma muazzam bir koleksiyona ev sahipliği yapan müzede en dikkat çeken eserlerin başında 2.000 yıl boyunca hiç bozulmamış olan yeşil renkli Roma kadehidir. Ayrıca 17. Yüzyıldan kalma Hollanda Altın Çağı’ndan kalma cam eşyalar ile 1500’lü yıllardan kalma şarap bardakları dahil olmak üzere İngiliz kurşun camları koleksiyonu görülmeye değerdir.

Feria de Agosto

feria-de-agosto-festivali.jpg

Malaga, yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek için harika bir şehirdir, ancak Ağustos ayında ziyaret etmek daha özel olacaktır. Malaga, Ortaçağ dönemi İber yarımadasında İslam devrinden sonra Hıristiyanlığa dönen en son şehirlerden biriydi. 14 Ağustos 1487 yılında Hıristiyanlığa geçmesi nedeniyle her yıl Ağustos ayının üçüncü haftasında bir hafta süren festival düzenlenerek kutlamalar yapılıyor. Şehrin sokakları, çiçekler ve kağıt fenerleri ile dekore edilerek renkli sahnelere ev sahipliği yapıyor. Özellikle festivalde düzenlenen Flamenko gösterileri izlenmeye değerdir.

1+

Yanıt bırak

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''