Seyahat

Likya Keşif Rehberi

89views

Likya Krallığı

Likya tarihe bakıldığında bir uygarlığın ismidir. Bizler bugün sizlere tatil meskeni olan Likya’dan bahsedeceğiz. Canım ülkemiz birçok doğal ve tarihsel güzelliği bünyesinde bulunduruyor. Birçoğunu bilsek dahi henüz keşfedilmeyen veya sizlerin bilmediği cennet mekânlarda var. Likya bu bilinmeyen cennetlerden bir tanesi. Tarihin ve eşsiz doğanın tüm güzelliklerini ayan beyan sergilediği bu turist merkezinde gezilmesi gereken yerleri veya olası bir tatil turunda karşılaşacağınız eserleri anlatalım.

Likya Toros dağlarıyla örtülmüş eşsiz manzaralara sahip bir bölgedir. Bunun yanında birçok soğuk nehir de buralara uğrayarak eşsiz doğa temalarına davetiye çıkarmaktadır. Dağların arasında sahip olduğu küçük ama çok verimli ova yapılarıyla Likya, ülkemiz için çok değeri turistik bir beldedir. Hadi gelin hep beraber Fethiye ile Antalya arasında bulunan en efsane tarih ve doğa turuna kısacası Likya turuna çıkalım. Sizleri nelerin beklediğini sizlere aktaralım.

Saklıkent Kanyonu Sizi Bekliyor!

Hemen her turistik tur veya bireysel gezi bu kanyona uğrar. Yer yer 200m yüksekliğe ulaşan bu kanyon 20km uzunluğunda. Bu kanyonda turistik geziler için tahsis edilmiş yürüyüş yolları bulunmakta. Bu yolarda yürürken doğanın eşsiz güzelliklerini aldığınız tertemiz nefesle hissedebilirsiniz. Elbette Saklıkent kanyonu sadece bunları sunmuyor. Saklıkent kanyonuna gittiğinizde sizleri antik kentler, tarihi eserler ve eşsiz yayla keyfi bekliyor. Toroslara sırtını dayayan bu yaylaların eşsiz havasını hissedeceksiniz.

 

Tekne Turlarıyla 12 Ada

Bu civarda gezerken turlar sizleri tekne gezintilerine yönlendirecektir. Bu gezintiler oldukça ucuzdur. Bu sayede on iki adaların keyfini çıkarabilir, ömrünüzde eşi benzeri olmayan bir gün geçirebilirsiniz. Göcek, Yassıcılar ve daha nice ada sizleri alıp başka yerlere götürecek. Likya ile her güzelliği ayrı ayrı yaşayacaksınız.

Caretta-Caretta Hakkında Her Şey

Likya turları sizlere bu esrarengiz canlılar hakkında her şeyi sunuyor. Tekne turları esnasında karşılaşacağınız İztuzu plajında yaşayan bu kaplumbağaları izleyebilir, caretta-caretta kaplumbağalarının yaşam alanları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanında yine Patara da bulunan sahil şeridinde de bu canlıların yumurtlama alanlarını rahatça gözlemleyebilirsiniz.

Tarihin Eşsiz Büyüsü!

Likya turlarında sular altında kalmış Batık Şehir Kekova gibi birçok tarihi güzelliğe tanıklık edebilir. Milat öncelerine seyahat edebilir, deniz kokularına doya doya tarihi keşfedebilirsiniz. Biz sizlere Likya hakkında gezilesi yerleri anlattık. Bunlar daha Likya civarının en beğenilen güzellikleri. Likya civarına tatile gittiğinizde bunlarla birlikte birçok sürpriz ile karşılaşacaksınız. Eğer dolu bir tatil yapmak istiyorsanız ilk rota Likya olmalı!

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.