Mekan Rehberi

Kışın Gidilecek Şehirler

53views

Çoğumuz  tatil düşündüğümüzde, güneşli plajları ve yaz kaçamaklarını düşünürüz. Ancak,  çok fazla kış harikası var. Bunlar dünyanın en iyi kış tatil yerlerinden bazılarıdır. Bu yüzden, bu yıl,

Çoğumuz  tatil düşündüğümüzde, güneşli plajları ve yaz kaçamaklarını düşünürüz. Ancak,  çok fazla kış harikası var. Bunlar dünyanın en iyi kış tatil yerlerinden bazılarıdır. Bu yüzden, bu yıl, yaz aylarında turist tuzaklarında sıkışmak yerine, dünyadaki bu büyülü duraklardan birine göz atın.

snow-landscape-nature-sky-2-1024x682.jpg

Lake Tahoe, California

california.jpg

Yaz boyunca güzel sahne ile tanınan, Tahoe Gölü hakkında bilmediğiniz şey, büyüleyici bir kış mengiyetidir. Muhteşem kayak ile Tahoe snowshoeing, paten, kızak ve hatta büyük alışveriş kış faaliyetleri bir bolluk sunuyor. Bölgedeki tatil köyleri ayrıca Squaw Creek Resort'taki Büyülü Hatıralar tatil kutlaması da dahil olmak üzere harika bazı yıllık etkinlikleri barındırıyor. Aileler Grand Tree Aydınlatma Törenine katılabilir, Noel Baba ile Kahvaltı içebilir ve Zencefilli Köyü boyunca yürüyebilir. 

Switzerland

Switzerland.jpg

Zengin ve ünlüler için oyun alanı" olarak bilinen İsviçre, tatil mevsimi için büyük bir durak. Bern ve St. Moritz gibi  mükemmel şehirleri ve Alpleri'ne erişim olanağı sağlayan  İsviçre, tatilinizi yurtdışında geçirmek için en iyi yerlerden birini sunuyor.

Iceland

iceland.jpg

Jeotermal havuzlar ve kaplıcalar, kuzey ışıkları, balina gözlemciliği ve görkemli ulusal parklar ile İzlanda kaşifler için daha az tanınan kış sırrıdır. Buz tırmanışı ve buzul yürüyüşü karlı aylarda çok popülerdir. İzlanda'nın Westfjords olarak bilinen çarpıcı Kuzeybatı köşesi, acayip bozulmamış bir vahşi doğa ve keşif için mükemmel bir alandır.

Westfjords, Norveç

norvec.jpg

Kayak için mükemmel koşullara sahip olan Norveç, kış tatilinde mükemmel bir durak noktasıdır. Ancak macera, Norveç'in sunduğu tek şey değil. Aslında, Oslo'daki Noel Pazarı, Bergen'deki Zencefilli Kent, Tromsø'daki Kuzey Işıkları Festivali ve Norveç'teki Svalbard'daki Polar Jazz müzik festivali, eğlenceli ve büyüleyici kış etkinlikleri için en gözde yerlerden biridir. Sevdiğiniz biriyle birlikte küçük bir ren geyiği yürürken bir kızak içine girmeyi unutmayın!

Banff, Canada

benff-1.jpg

Evet, herkes kış faaliyetleri için Kanada'yı bilir, ama genel olarak tatil için en iyi yer Banff Milli Parkı'dır. Keyifli Kış Festivali ile Kanada'daki bu çarpıcı bölge, ailelerin ve bireylerin ziyaret etmeleri için en iyi yerlerden biridir. Après'in özel ve etkinlik programlarıyla, her türlü maceracı için sayısız fırsat var. Güzel Ice Magic Festivali, etrafınızdaki oyunun en şaşırtıcı buzlarından bazılarını sergiliyor. Şubat ayında kayak ve snowboard profesyonelleri, "vay!" Demenizi sağlayan Big Bear yarışmasında yarışıyor. Banff sadece maceracılar için değil, harika yemek, müzeler, galeriler ve tarihi mekanlar için de değil, aynı zamanda bol miktarda kültür uzmanları için de seçenekler.

Aspen, Colorado

colorado.jpg

En iyi kış hedeflerinin bir listesinde kesinlikle Aspen, Colorado'yu bırakamayız. Aspen, birinci sınıf kayak sporu ile ünlüdür ve her ailenin kış rüyasıdır. Aspen, ünlü kayakçısıyla birlikte köpek slayt, snowmobil, fly fishing, sıcak hava balonu, buz pateni ve çok daha fazlası sunuyor. Aspen Fikirler Festivali, Yiyecek & Şarap Klasiği, Kış Sözleri ve çok daha fazla müzeyle Aspen sadece kayak pazarlığı için değil. Aspen'in sunabileceği her şeyi gerçekten yaşamak için bu yıl gerçekten harika bir kış kaçışına gelin.

Moscow, Russia

moscov.jpg

Kış tatilleri söz konusu olduğunda, çoğu insan Rusya'dan uzaklaşıyor, ancak bu yıl kesinlikle olmamalı! Ocak ayında Rus Ortodoks Kilisesi herkes için kutlu olaylarla Noel kutluyor - Moskova, harika bir tatil sonrası tatilidir. St. Petersburg'da Buz Grubu turlarına katılın, mistik Kış Sarayı'nı ziyaret edin ve fındıkkıranını bugünkü peri masalı sevinci haline getiren Mariinsky Tiyatrosu yakalamaya dikkat edin.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.