Seyahat

Kar Üstünde Yapılan En İyi 5 Festival

100views

Kış mevsiminin gelmesi ile kış festival takviminde hareketli günler yaşanıyor. İndirimli bilet fırsatını kullanmak isteyen ve kış festivallerine çok daha uygun fiyatlar ile gitmek isteyenler için her geçen

Kış mevsiminin gelmesi ile kış festival takviminde hareketli günler yaşanıyor. İndirimli bilet fırsatını kullanmak isteyen ve kış festivallerine çok daha uygun fiyatlar ile gitmek isteyenler için her geçen saat zaman daralıyor. Ucuz bilet almayı başaranların öncesinde mutlaka rezervasyonlarını yaptırmış olmaları büyük önem taşıyor. 

Japonya- Sapporo Kar Festivali

HERO_SAPPORO_SNOW_FESTIVAL_JNTO-1.jpg

Japonya ülkemizden oldukça uzak bir ülke. Fakat indirimli bilet alma şansı ile ülkeye ve bu bölgeye ulaşabilmek mümkün. Bu yönü ile bakıldığında bölge ülkemizden gitmek isteyenler için de son derece ideal bir adrese dönüşüyor. Güvenliği insanlara olan saygısı ile Japon halkı son derece özel bir topluluk. Bu nedenle mutlaka ziyaret edilmesi gerekilen alanlar arasında yer alıyor. Festivalin amacına yakından baktığımızda Şubat ayında başlayan festival boyunca en görkemli kar heykelini yapabilmek için yarışıyor. Katılımcıların yanı sıra ziyaretçilerin de yarışa katılabilmesi mümkün.

Montana- Fiesta Pescado Blanco

main_image_icecarving.jpg

Hayatta eğlence olmadığında yaşamın tadı kaçıyor düşüncesi insanları her zaman eğlenmeye teşfik ediyor. Festival kapsamında bir çok farklı kar oyununun oynanması mümkün olurken sıra dışı ve çılgın benzetmeleri bu festivali çok daha iyi özetliyor. Festival kapsamında Buz hokeyi ile mücadele etmeyi tercih edebilirken isterseniz Whitefish gölünde soğuk suyu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Ayrıca festival kapsamında yapılan kayak yarışları ve ödülleri ile maceranızı taçlandırabilir.

Mayrhofen-Altitude Festivali

altitude-festival-1.jpg

Kış sporları ve oyunları denildiğinde alpler ve alplerin eteklerinde yer alan ülkeler akla ilk gelen adreslere dönüşüyor. Avusturya bu yönü ile oldukça önem taşıyor. Kış sporlarının aralıksız devam ettiği bölgede 2008 yılından bu yana tekrar eden festival ile bölge Mart döneminde özel bir yoğunluk yaşıyor. Fransa da başlayan festival kapsamında yapılan oyunlar ve organizasyonlar bölgeye canlılık ve katıyor. Snowbord ve kayak gösterilerinin olduğu festival de her zaman neşe ve eğlence eksik olmayan ayrıcalıklardan.

New York - Saranac Lake Kış Karnavalı 

kis_festivalleri_kapak.jpg

Kış pek çok insan için eğlence anlamını taşıyor. Sırf bu nedenle dünyanın bir ucundan başka bir bölgeye artan bir turistik trafiğin oluşması dünya da pek çok yeri olduğu gibi kışın en güzel olduğu bölgelerden biri olan New York’u da hareketlendiriyor. 31 ocak ve 9 şubat arasında yolunuz New York’a düşerse uğramanız gereken ilk adres hiç şüphesiz Flower gölü olmalı. Zira Saranac lake kış festivali kapsamında bölge de olağan üstü bir hareketlilik yaşanıyor. Havayi fişek gösterilerinin gece boyunca aralıksız devam ettiği bölge de ayrıca düzenlenen konserlere Amerika’nın en önemli sanatçıları katılıyor. 

Ontario - Winterlude 

Winerlude_festival_ottawa_ontario_canada_2016_24.jpg

Kışın bir dakika bile eksik olmadığı benzetmesi şüphesiz Kanada için en önemli benzetme olacaktır. Zira ülkenin bu denli büyük olması ve kuzey yarım küreye yakın olması bölge de kış mevsiminin son derece uzun sürmesine neden oluyor. Kar ile yılın 9 ayı mücadele etmeyi öğrenen halk bu yönü ile bakıldığında kardan keyif almayı öğrenmiş durumda. 

Zira dünyanın en başarılı kış oyunları sporcularını yetiştiren ülkeler arasında yer alan Kanada Kar oyunlarını sadece rekabet için değil aynı zamanda da festivaller doğrultusunda da sergiliyor. 31 Ocakta başlayan festival bölgenin iklim koşulları düşünüldüğünde kışın tam ortasına denk getirilmiş durumda. Ayrıca karın en keyifli ve kristalize olduğu dönem olan şubat ortasına kadar devam eden festival kapsamında bölge de buz heykeller arasında kıyasıya bir rekabet oluşuyor. Sadece Kanada halkı değil yurt dışından gelen misafirlerinde bu yarışmalara katılması mümkün.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''