İstanbul Gezi RehberiYurtiçi Turlar

İstanbul’u Keşfet

İstanbul gezi rehberi
İstanbul gezi rehberi
8.6Kviews

İstanbul’a gittiğimde Sultanahmet Camii, Ayasofya, Kapalıçarşı ve Baharat Pazarı gibi büyük tarihi yerler beni uzaklara uçurdu. Ama aynı zamanda eğlenceli bulmak için daha az turistik şeyler yapmak istedim. İstanbul’u Keşfet

Yerliler bize bazı harika ipuçları verdi. Bu garip yeraltı mağarası gezinin en önemli noktalardan biri gibi görünüyor ve bu ipucundan önce var olduğunu bile bilmiyordum. Kolay bir yol seçmek ve süslü bir otelde batılı bir uyarlamaya gitmek yerine, gerçek bir hamama (küvet) gideceğini dinlediğime sevindim.

İstanbul’un önemli yerlerini kaçırmayın. Bununla birlikte, bunları yaptıktan sonra keşfedilecek daha az bilinen taşlar ve faaliyetler şunlardır: İstanbul’u Keşfet

Yerebatan Sarnıcı

İstanbul’da Yerebatan Sarnıcı’na kadar uzanan uzun bir koridor;
Bu antik mağarayı haberim olmadan birkaç gün boyunca yürüdüm. Mütevazı bir girişe girip kasvetli bir merdivenle tırmanışa geçince, altıncı yüzyılda inşa edilmiş bir yeraltı eski su deposuna yerleştirildik. Yüzlerce sene boyunca sütunlarla dolup yanan, sadece turuncu tonlarında. Koi balıkları duran suyun içinde yüzüyor ve dolaşmak için ahşap plakalar üzerine yürümek zorundasınız. Damlaların yankılarını duyabilirsiniz ve Medusa’nın başında iki gizemli heykeller vardır. Korkunç bir filmdeymişsiniz gibi geliyor.Bu efsanelere konu olmuş ve gizemli mekanları kesinlikle görmelisiniz.

Asya Yakasını keşfedin

İstanbul Asya’sında inşaa edilmiştir.
Dünyada iki kıtaya yayılmış tek İstanbul şehri; Avrupa’dan Asya’ya uzanır. Anadolu yakası olarak da adlandırılan Asya yakası, Boğaziçi Boğazı tarafından Avrupa yakasından ayrılıyor. Ünlü Boğaz Köprüsünden otobüsle veya feribot ile gidebilirsiniz. Şehrin başlıca turistik mekanları Avrupa’ya yakın olsa da, Asya’ya hiç girmediyseniz, orada olduğunuzu söyleyebilmek eğlencelidir. Eğer alışveriş yapmak isterseniz, Kadıköy’deki popüler pazarlara göz atın. Beylerbeyi Sarayı gezisi, Şehrin muhteşem manzaraları için Bağdat Caddesi’ni Çamlıca Tepesi’ne kadar yürümek ve birçok restoran, kafe ve dükkan keşfetmek de dahil olmak üzere layık etkinlikler.

Gerçek Hamam Ziyareti

İstanbul‘daki havadar otellerin çoğunda hamamlar var, aksi halde Türk hamamı olarak biliniyor, ancak gerçek bir anlaşma değiller. Cömert ve mütevazı bir deneyim arayan Batılılar için hazırlanmıştır. Gerçek Türk hamamları, binlerce yıldır Türk geleneğini yapıyor ve temizlenmesi ve sosyalleşmesi için bir yeri var. Çoğu banyo eşeysel olarak ayrılır ve kadınlar genellikle üstsüzdür. Farklı sıcaklıklardaki birkaç farklı odadan geçiyorsunuz, sıcak buhar odası, sauna gibi. Kapsamlı bir temizlik yapmak için katılımcıya ödemeyi seçebilirsiniz – kaba ama ferahlatıcı! Cemberlitai banyosuna gittik ve gerçekten çok memnun oldum; Çağaloğlu da popüler. Her ikisi de Eski Kent’te.

Öneri: Tayland Gezi Rehberi

Prince Adaları’na git

Sıradışı bir etkinlik, adaların sokaklarında atları ve arabaları sürmektir.
İstanbul kıyılarındaki dokuz ada zinciri, kalabalık için benzersiz bir kaçış noktasıdır. Sıcak aylar boyunca kolay günlük geziler, ada şehrinden sadece hızlı bir feribot yolculuğu. Çoğu gezgin diğer dört büyük adayı ziyaret ederken, diğer beşi çok küçük ve çoğunlukla konuttadır. Tarihi binaları keşfedebilir, lezzetli kafeler yiyebilir ve güzel evler izleyebilirsiniz. Adalarda motorlu erişim yasaktır ve onları huzurlu ve sessiz kılar. Bir yürüyüş, bisiklet veya at binmek eğlence dolu anlar geçirebileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır.

Feribota Binmek

Bu, muazzam şehri tekne ile keşfetmek için harika bir yoldur. Boğaz turları sunan birçok tekne görürsünüz, ancak tasarruf etmek ve daha fazla esneklik kazanmak istiyorsanız bunun yerine düzenli feribot servisleri yapın. Ücret daha ucuz olacak ve fotoğraf çekmeye çalışırken bölgeye girmek için diğer turistlerle rekabet etmeyeceksiniz. Topkapı Sarayı, Boğaz Köprüsü, görkemli köşkler, dev minareler, diğer saraylar ve saraylar ve daha fazlasını geçeceksiniz. Atlayabilir, taze deniz mahsulleri yiyebilir ve sonra geri dönebilirsiniz. İstanbul’u Keşfet

Yahudi Tarihini Keşfedin

Türkiye ağırlıklı olarak Müslüman bir ülke olmasına rağmen şaşırtıcı derecede uzun bir Yahudi tarihi vardır. Alabileceğiniz Yahudi miras turları var ya da durakları kendiniz kontrol edebilirsiniz. Türkiye’de binlerce yıldır yaşamış olan Yahudiler, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1400’lü yıllarda (bazıları dahil) nüfus gerçekten büyümüştür. 1492’de, İspanya Yahudileri ihraç ettiğinde büyüme arttı ve Osmanlı İmparatorluğu onları  karşıladı. İstanbul’un Galata ve Balat ilçeleri Yahudi geçmişi ve tarihi eserlere dayanıyor.

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''