Yurtiçi Turlar

İstanbul’a Yakın Günü birlik Kayak Keyfinin Adresi: Kartepe Kayak Merkezi

117views

Tatil beldesine olan uzaklık 120 kilometreden fazla olmadığı için Kartepe’ye ulaşmak çok da zor değil. Ziyaret etmek isteyen ve tatil yerinde eğlenmek isteyenler bu mesafeyi iki saat içinde aşabilir. 

İstanbul gibi modern bir metropoldeki hayat zaman zaman tatil için yeterli süre sorunu oluşturabiliyor. Bu açıdan dinlenmek için tesislerin yeri büyük önem taşıyor. Tatil yeri ne kadar yakınsa ulaşım bir o kadar kolay oluyor. Bu açıdan Kar tepe İstanbul sakinleri için ideal bir seçenektir, Çünkü geniş bir yelpazede eğlence hizmetleri sunmaktadır. Şehre yakın olması ise oldukça büyük bir avantajdır.

Kartepe’ye nasıl gidilir?

                Tatil beldesine olan uzaklık 120 kilometreden fazla olmadığı için Kartepe’ye ulaşmak çok da zor değil. Ziyaret etmek isteyen ve tatil yerinde eğlenmek isteyenler bu mesafeyi iki saat içinde aşabilir. Böylece, tatil yalnızca bir hafta sonu olanlar için bile daha erişilebilir olacaktır.

Ne yazık ki, toplu taşıma araçları doğrudan tesise gitmiyor. Kartepe’ye İstanbul'dan çeşitli şekillerde ulaşabilirsiniz:

• Kendi aracınız ile ulaşım mümkündür.

• Şehirlerarası otobüsleri kullanarak Kocaeli ve sonrasında ticari taksi ile bölgeye ulaşmak mümkündür.

• Araba kiralayabilirsiniz. Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da, farklı sınıf ve fiyat kategorilerine sahip araç kiralama hizmeti sunan çok sayıda şirket bu konuda size yardımcı olacaktır. 

• Kartepe’de yer alan otel ile iletişime geçerek eğer geceyi orada geçirmek isterseniz rezervasyon yaptırmanız mümkün olacaktır. 

Kartepe’de Yer Alan Olanaklar

Bölgeyi tatil için seçenler için çok özel olanaklar sunmaktadır. Bu olanaklara yakından baktığımızda son derece geniş bir pist ile konukların kısa alanlarda kaza yapmadan kayak yapmaları mümkün olmaktadır. Özellikle çocuklar ve kayak konusunda tecrübesi olmayanların özel bir bölümde eğlenmeleri ve öğrenmeleri için alan bulunmaktadır. Bu alanda korkmadan hem siz hem de çocuğunuzun birlikte karın keyfini çıkartması mümkün olacaktır. Kocaeli her ne kadar bir sanayi şehri olsa da sakladığı güzellikler ile özellikle son yıllarda kar turizmi için uğrak noktalardan birine dönüşmeyi başarmıştır. 

Kar tepe de Ne Tür Aktiviteler Var?

Kartepe son yıllarda son derece büyük bir gelişim sağlayan tatil beldeleri arasında yer alıyor. Özellikle kış turizmi için öne çıkan bölge aslında tam manası ile doğal bir cennet havası taşıyor. Bölgeye ulaşım için şehir merkezinden ayrıldıktan sonra gireceğiniz asfalt yol size Kartepe’ye kadar olağan üstü bir orman içinden geçme ve oksijenin hissedilir etkisi ile gençleştirme ayrıcalığına kavuşturacaktır. 

                Özellikle İstanbul da yaşanan kalabalık yaşamdan uzaklaşmak ve gerçekten özel bir hafta sonu geçirmek isteyenler için Kartepe son derece doğru bir seçim olacaktır. Üstelik bölgenin son derece uygun fiyatlı bir tatil bölgesi olduğunu düşündüğümüzde verdiğiniz her liranın karşılığını sonuna kadar eğlence ile alacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır.

                Bölge her tür aktiviteye olanak tanıması ile son dönemde büyük bir gelişme sağlamıştır. Yakında kış olimpiyat oyunlarına amatöre branşlarda aday olacak olan şehirde hali hazırda olimpik ölçülere sahip ve profesyonel sporcuların eğitim maksadı ile kullandıkları alanlar yer almaktadır. Eğer aksiyon ve macera yaşamak istiyorsanız kar motoru ile bölgede dolaşmanıza olanak tanıyan parkurlar ve özel alanlar sizler için hazırlanmıştır. Bu nedenle bölge de sorun yaşamdan çok uygun fiyatlı aktivitelerden yararlanmanız mümkündür. 

                Damak tadına önem verenler içinde bölgede yer alan işletmede çok özel yöresel yemeklerin yer aldığını söylemek doğru olacaktır. Çünkü beş yıldızlı bir hizmet sunan otel bu nedenle müşterileri içinde özel olanaklar ile farkını ortaya koymaktadır. Eğer kısa sürede büyük eğlence istiyorsanız Kartepe fazlası ile yeterli olacaktır.

0

1 Comment

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''