İspanya Hakkında Gerçekler
Garip & Şaşırtıcı GezilerSeyahat

İspanya Hakkında İlginç Gerçekler

84views

İspanya hakkında çok şey bildiğini mi düşünüyorsun? Yanılıyorsun… Senin için 25 İspanya ilginç gerçekler listesi hazırladık… Emin ol bu liste ufkunu genişletecek…

Hatta bu yazıyı daha da ilginçleştirmek için Gezivego olarak şöyle bir şeye karar verdik. Bu yazıyı okumadan önce ilginç İspanya gerçeklerinin kaç tanesini biliyordunuz? Sayıları yorum bölümünde paylaşın! Merakla bekliyoruz… İspanya ilginç gerçekler

Zeytinyağı konusunda dünyanın bir numarası.

Zeytinyağı söz konusu olduğunda herkes İtalya’yı lider zannetse de, gerçek aslında çok farklı! İspanya, tek başına dünyadaki zeytinyağı üretiminin %44’ünü üstleniyor! İspanya’daki en fazla zeytinyağı üreten bölge ise Endülüs bölgesidir.

Bu İspanya hakkında en çok bilinmeyen ilginç gerçeklerden sadece bir tanesi!

Avrupa’nın bar birincisi.

Sen “cerveza” gibi müthiş bir biranın nerede üretildiğini zannediyordun? İspanya’da keyifli dakikalar geçirmek için bir bar ararken hiç zorluk yaşamayacaksınız. Gerçek şu ki, İspanya tüm Avrupa’daki en yüksek bar sayısına sahiptir ve hem gündüz hem de gece açık kafe ve barlar vardır.

ispanya bar birincisi
İspanya, Avrupa’nın en çok bar sayısına sahip ülkesidir.

8000 kilometre plaj uzunluğu.

Eğer tüm İspanya plajlarını tek bir çizgi üzerinde birleştirmek gibi bir çılgınlık yapacak olursanız, bu çizginin uzunluğu 8000 kilometre uzunluğunda (yaklaşık 4 970 mil) olacaktır. Bu nedenle, yaz tatilleri için en popüler lokasyonlardan biri tabii ki İspanya!

Avrupa’nın en iyi plajlarından bazıları, İspanya anakarasının yanı sıra Balear Adası ve Kanarya Adaları gibi İspanyol adalarında bulunabilir.

Dünyanın en eski restoranı İspanya’da.

Botin adlı restoran, 1725 yılında faaliyete geçmiş bir restoran ve hala aktif olarak faaliyete devam ediyor! Bu bir dünya rekoru. Eğer bu antik restoranda yemek yemek isterseniz, Madrid’i ziyaret etmelisiniz. İspanya’nın ulusal lezzetlerini deneyimlemek için harika bir yerdir.

Avrupa Birliği’nin ikinci en büyük ülkesi.

Avrupa Birliği üyesi ülkeler söz konusu olduğunda yüz ölçümü olarak yalnızca Fransa İspanya’dan daha büyüktür. Rusya ve Ukrayna’yı sıralamanın içine dahil ederseniz, İspanya Avrupa’nın en büyük ülkeleri açısından dördüncü sırada yer alıyor.

Dünyanın en çok konuşulan ikinci ana dili İspanyolca.

İngilizce dünyada en çok konuşulan dil olsa da, sadece çoğu insanın ikinci dili İngilizce’dir. Anadil açısından, Çince ilk sırada yer alır ve İspanyolca ikinci sırada gelir.

1+

Yanıt bırak

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.