Pakistan Gezi Rehberi

İslamabad’da Gezilecek En Iyi 6 Yer

İslamabad Gezilecek Yerler
İslamabad Gezilecek Yerler
3.54Kviews

Pakistan’ın Başkenti İçin Nihai Rehber

Pakistan‘a seyahat etmeyi planlıyorsanız, özellikle maceranın beklediği kuzeye gitmeyi planlıyorsanız, İslamabad‘dan geçme olasılığınız vardır. İslamabad gibi bir şehir Pakistan‘ın kuzey kısmı kadar heyecan verici olmayabilir, ancak eldeki İslamabad Gezilecek Yerler ilişkin nihai rehberimle, aksi takdirde görmeyeceğiniz bir ülkenin farklı bir perspektifini görürken kesinlikle orada zaman geçireceksiniz. turist şehirleri veya dağları ziyaret etti. Daha fazla uzatmadan, İslamabad’da yapılacak inanılmaz şeyler hakkında bir rehber.

İslamabad’ı Anlamak

pakistan-islamabad
pakistan-islamabad

İslamabad, modern bir Pakistan şehrinin nasıl olması gerektiğinin modelidir. Bina kümeleri, hepsini bir örümcek ağı gibi birbirine bağlayan geniş bir yol ağına sahip bir ızgara olarak düzenlenmiş bölgelere ayrılmıştır. Binalar arasında, yeşil bitki örtüsü kentin her tarafına serpilir ve bu da onu ülkenin en yeşil şehri haline getirir. Rickshaws yüksek sesler nedeniyle yasaklandı ve sokaklar gün kadar temiz. Hükümetin bir başkent olması gerektiğini öngördüğü şey budur ve her şeye katıldılar.

İslamabad’ın yanında ayrıca Rawalpindi adında çirkin bir ikiz kardeş şehri var. Ayrıca Lahor’dan seyahat ederken, İslamabad’a gelen otobüslerin İslamabad yerine Rawalpindi olarak etiketlendiğini fark etmiş olabilirsiniz (evet, ilk başta da kafam karıştı) bu yüzden endişelenmeyin.

Rawalpindi, İslamabad’ın kutupsal zıttı olan eski bir şehirdir. Yüksek, kirli, korkunç trafik ve örgütlenmemiş. Sakin bir deneyim istiyorsanız, Rawalpindi konaklama kaçınarak tavsiye ederim. Ayrıca, rezerve ettiğiniz bir konaklamanın Rawalpindi’de değil gerçekten İslamabad’da olduğundan emin olun, çünkü bu büyük bir fark yaratır.

İslamabad’a Ne Zaman Gidilir

İslamabad’a gitmek için en uygun zaman, özellikle şehrin en rahat olduğu gece şehirde hava çok daha serin hale geldiğinden Eylül’den Ekim’e kadar. Eğer kuzeyde gidip biraz yürüyüş yapmayı planlıyorsanız, hava çoğunlukla sakin olduğundan ve sonbaharın renkleri tüm hızıyla devam ediyorsa, Eylül ve Ekim ayları da iyi bir zamandır.

İslamabad’da Nerede Kalınır?

Jasmine Inn – 25.00 USD / Gece (Çift Kişilik Oda)

İslamabad yeni bir şehir olduğu için bütçe seçenekleri oldukça sınırlayıcı. Ben her ikisi de Rawalpindi (İslamabad ve almak için trafik ile uğraşmak zorunda kalacak ve bu uzun vadede size daha fazla mal olabilir) değdi ve Islamabad ve Jasmine Inn değeri için en iyi teklifi bulundu . Harika tesislere sahipler ve şehir merkezinde olduğu düşünülen G-8 sektöründe iyi bir konumdalar. Bu kılavuzda bahsedilen her şey sadece kısa bir Uber yolculuğu uzaklıktadır.

Günlük Bütçe

1 günlük bütçe 1 günlük bütçe -1 günlük bütçe -1 günlük bütçe -1 günlük bütçe

Burası çoğu ülkeden daha ucuz ama kir ucuz değil. Konaklama ve yemek dahil kişi başı günlük yaklaşık 30 – 50 USD ödemeyi beklemektedir .

Bunun yalnızca seyahat tarzımın temel aldığı önerilen bir günlük bütçe olduğunu ve bu durumun bütçe tarafına daha fazla eğildiğini unutmayın. Bu bütçeye sadık kalmak istiyorsanız, yurtlarda uyumayı, sadece birkaç kez yemek yemeyi ve çoğu zaman yürümeyi içeren en ucuz ve en uygun ulaşım yolunu kullanarak rahat olmanızı bekleyin.

Internet

Güvenilir wifi gelmek kolay değil, bu yüzden bunun yerine bir sim kartı almanızı tavsiye ederim. İslamabad’da bir sim kartı almak için, istediğiniz bir taşıyıcının yabancılara bir sim kartı verecek bir franchise ofisi bulmanız gerekecek. Havaalanında sim kartı ALMAYIN. Hepsi dolandırıcılık! . Ben oradayken şahsen Zong’u kullandım ve Fairy Meadows hariç çoğu zaman kuzeyde sinyaller aldım.

Zong sim kartını yabancı olarak alabilmek için Jinnah Bulvarı’ndaki Zong Müşteri Deneyim Merkezi’ne G-7/3 ve F-7/4 sektörleri arasında gitmeniz gerekecek. Pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olun . Bir kez orada olduğunuzda, sadece bir veri sim kartı (12 GB için 1.500 PKR) veya çağrıları olan (~ 2500 PKR) isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Veri bağlantısı güvenilmez hale gelir ve kitap için bazı yerleri aramak gerekebilir gibi kuzeye çıkmayı planlıyorsanız çağrıları ile birini tavsiye ederim. Tüm süreç beni 5 dakikadan kısa sürdü.

Zong Müşteri Deneyimi Merkezi’nin yeri aşağıda gösterilmiştir:

Seyahat Sigortası

Pakistan seyahatinizle birlikte gitmek için bir seyahat sigortası arıyorsanız , maceranıza uygun bir seyahat sigortası aramak için kullandığım WorldNomads.com’u tavsiye ederim .

DÜNYA GÖÇEBELERİNDEN TEKLİF ALIN

İslamabad Bölgesine Nasıl Gidilir?

Etihad, Katar veya Türk havayolları gibi Orta Doğu havayolları üzerinden doğrudan ABD’den İslamabad yeni havaalanına uçabilirsiniz veya doğudan geliyorsanız, Tayland ve Air China da harika seçeneklerdir. Sık sık Momondo veya Skyscanner’ı kullanarak dünyadaki seyahatlerim için en hızlı ve en ucuz uçuşu buluyorum, bu yüzden orada sahip oldukları bazı fırsatlara göz atmaktan çekinmeyin.

Benim yaptığım gibi Lahore’dan geliyorsanız, Lahore’dan Rawalpindi’ye yaklaşık 4 saat sürecek bir Daewoo Express otobüsü alabilirsiniz ve sizi Rawalpindi’nin hemen dışındaki Motorway Chowk yakınlarındaki Daewoo Express otobüs terminalinde bırakacaktır . Oradan, sizi İslamabad’daki konaklamanıza götürmek için bir Uber (yine, çekçekler İslamabad’dan yasaklanmıştır, bu yüzden birini bulmaya çalışmayın) diyebilirsiniz.

İslamabad Bölgesine Nasıl Gidilir?

pakistan-islamabad 1
pakistan-islamabad 1

Uber’i sonuna kadar kullan . Daha ucuz, daha az baş ağrısı ve sizi gitmek istediğiniz yere götürüyor. Uber’i burada listelediğim tüm yerlere götürdüm, böylece onunla hiçbir sorun yaşamayacaksın.

Daman-e-Koh ve Pir Sohawa bakış açılarına gitmek için Uber kullanmanın bir uyarısı, o tepede hiçbir bağlantı olmaması ve Uber bağlantınız yeniden sağlanana kadar sizi faturalandırmaya devam edebilmesi için sürücünüzle beklemek en iyisi olacaktır. sizin için ve sizi de aşağı çekmek böylece kredi kartınız için sürpriz bir ücret yoktur.

İslamabad’da Gezilecek En Iyi 6 Yer

1. Pakistan Anıtı Simetrisine Hayran Kalın

pakistan-islamabad 2
pakistan-islamabad 2

Sabah ilk iş, bir Uber atın ve Pakistan Anıtı’nı ziyaret edin. Anıt, geniş bir parkta bir tepenin üzerine inşa edilmiştir ve sabahın erken saatlerinde orada olursanız, kendi boşluğunuzda dolaşabilmeniz için her yere kendiniz sahip olacaksınız.

pakistan-islamabad 3
pakistan-islamabad 3

Ben 9:30’da vardmı ve sadece 2 kişi parkta yürüyüş vardı. Ben 10:30 civarında terk zaman, yerel turistler bırakarak birkaç minibüs vardı. Burası hızlı dolu alır, bu yüzden erken varmak emin olun.

2. Lok Virsa Müzesi’ni Ziyaret Edin

pakistan-islamabad 4
pakistan-islamabad 4

Pakistan Anıtı’na sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde, Pakistan ve diğer Orta Asya ülkelerinin büyük bir modern tarih, sanat ve kültür müzesi olan Lok Virsa Heritage Müzesi’ni bulacaksınız. Müze, geleneksel müzik kayıtlarını dinlemenize ve yerel olarak üretilen çeşitli kültürel belgeselleri izlemenize izin veren, farklı alanlardan Pakistan’ın canlı ve çeşitli kültürlerini sergileyen bir dizi sergiden oluşan açık ve kapalı sergilerden oluşmaktadır. Pakistan hakkında bilgi edinmek için Lok Virsa Müzesi’nden daha iyi bir yer yoktur.

3. Centaurus Alışveriş Merkezi Yemek Mahkemesi’nde Yolunuzu Yiyin

pakistan-islamabad 5
pakistan-islamabad 5

Biliyorum, biliyorum, muhtemelen bir alışveriş merkezini ziyaret etmenin neden bu listede olduğunu merak ediyorsunuz ama beni dinleyin. Pakistan, dışarıdan çok muhafazakar bir ülke ve Lahore veya Rawalpindi gibi bir şehirde dolaştığınızda, bu ülkenin modern bir tarafı olduğunu ve en iyi Centaurus Alışveriş Merkezi gibi bir yerde olduğunu unutabilirsiniz. Ayrıca, günlerce sizi şımartacak hem yerel hem de batı yiyecek zincirleriyle dolu bir yemek alanı var. Burada en iyi naan sandviç vardı.

Burası aynı zamanda Pakistan dağlarında kuzeye gitmeye başlamadan önce yiyecek ve atıştırmalık stoklamak için en iyi yerdir.

4. Daman-E-Koh Bakış Açısına Göz Atın

pakistan-islamabad 7
pakistan-islamabad 7

Işığın sadece mükemmel olduğu 15.00 civarında, bir Uber’i Daman-e-Koh bakış açısına götürün ve burada neden İslamabad’ı ülkenin en yeşil şehri olarak adlandırdıklarını görebileceksiniz. Şehrin bundan daha iyi bir görüntüsü yok.

Pazar günü oradaysanız, atıştırmalıklar ve küçük eğlence gezileri (zıplayan kaleler ve dönen çay bardakları) ile dolu küçük bir karnaval benzeri pazar ve aileleriyle eğlenerek çok sayıda yerli halkla karşılaşacaksınız. İslamabad’da yaşayanlarla kaynaşmak için en iyi zamanlardan biri. Özellikle mutlu olduklarında çok misafirperverler!

5. Pir Sohawa, Monal Restaurant’ta Manzaralı Yemek

pakistan-islamabad 9
pakistan-islamabad 9

Daman-e-Koh bakış açısıyla tepeye doğru ilerlerken, Monal adında güzel bir restoran bulacaksınız. Gıda oldukça pahalı ve en lezzetli olmayabilir ama gün batımında yukarıdan İslamabad görünümünü yenemezsin.

6. Günbatımı Sırasında Faysal Camii’ni Ziyaret Edin

İslamabad Gezilecek Yerler
İslamabad Gezilecek Yerler

Faysal Camii, İslamabad gezilecek yerler en tanınmış yerlerinden biridir ve iyi bir nedenden dolayı. Ülkedeki en büyük cami, aynı anda 100.000, ibadet eden kişi ise 200.000 daha fazla avlu alanına sahip olabilir. Caminin tasarımı, dünyadaki çoğu camide bulduğunuz tipik kubbe şeklindeki dış cephe yerine Bedevi çadırı olarak şekillendirilmiş yapı ile çok benzersizdir.

Yapı etkileyici, ancak gün batımından hemen sonra doğal ışık azaldıkça ve yapay ışık devreye girdiğinde, yapıyı turuncu bir renk tonuyla aydınlatan daha da fazla. Ben 18:00 civarında vardı ve gökyüzü mora döndü, yapı turuncuya döndü ve dua çağrısı şehir genelinde yankılandı. Pakistan’daki en manevi anlardan biriydi. Camiye gidebiliyorsanız, gün batımında orada olduğunuzdan emin olun. Pişman olmayacaksın.

İşte İslamabad’da yapılacak en iyi 6 şey var. Listede eksik olan bir şey var mı veya kişisel bir öneriniz var mı? Öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirmekten çekinmeyin.

2+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''