Ucuz Uçak Bileti

İndirimli Uçak Bileti Bulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

221views

Genellikle sömestr ve uzun yaz tatilleri öncesinde değişik yerler görmek isteyen seyahat severler için ucuz uçak bileti bulmak konusunda seyahat acenteleri ve seyahat uzmanları uygun fiyatlı uçak bileti üzerine değişik taktikler önermektedir.

Genellikle sömestr ve uzun yaz tatilleri öncesinde değişik yerler görmek isteyen seyahat severler için ucuz uçak bileti bulmak konusunda seyahat acenteleri ve seyahat uzmanları uygun fiyatlı uçak bileti üzerine değişik taktikler önermektedir. Bu taktikler sayesinde farklı yerler gezip görmek ve bir hayli ekonomik olarak seyahat etmek mümkün. Firmaların ucuz uçak bileti kampanyalarından faydalanabilmek için öncelikle kampanya dönemleri iyi takip edilmeli ve tatil dönemlerinizin tarihlerinin esnek tutulması son derece önemlidir.

Ekonomik Uçak Bileti İçin Uçuş Takvim Planlaması

Ucuz uçak bileti ile yapılan seyahatlerde neredeyse tatil masraflarınızı yarı yarıya düşürme şansı yakalayabilirsiniz. En uygun ve indirimli uçak bileti bulabilmek için seyahat şirketlerinin yayınladığı uçuş raporları hangi dönemlerde ne kadar fiyatla uçak bileti alabileceğinize dair açıklamaları yayınlamaktadır. Havayolları genelde 1 yıl öncesinden uçuş fiyatlarını kendi sistemlerine girmekte ve promosyon uyguladıkları ilk 5-10 koltuk dışında kalanları çok yüksek fiyattan satmaktadır.

Ucuz uçak bileti ile seyahat etmeyi düşünen ve yurtdışı şehirlerine seyahat edecekler için erken rezervasyon büyük bir önem taşımaktadır. Seyahatten 150-170 gün öncesi rezerve edilen biletler en düşük seviyelerde olurken seyahate 1 ay kadar kalan sürelerde en yüksek seviyelere çıkmaktadır.

Son Dakika Uçak Biletlerini Ucuza Satın Alın

İç hatlarda seyahat etmek ve tatil yapmak için, erken rezervasyon ucuzluğundan yararlanmak isteyen tatilciler ise en az 50-60 gün öncesinden rezervasyon yaptırmaya başlamaları gerekmektedir.

Son dakika ucuz uçak biletleri ise, daha çok uzun yolculuklarda ve rekabetin çok yoğun yaşandığı havayolu şirketlerinde görüldüğü için çok cazip bir seçenek olmaktan çıkmış görünüyor.

Ucuz uçak bileti bulmanın en önemli püf noktalarından biri de seyahat firmalarının kampanyalarını takip etmek olduğu göz önüne alındığında seyahat etmeyi düşündüğünüz firmaların, sosyal medya üzerinden sizlere ulaşabildiği e-posta listelerine kayıtlı olmak size erken rezervasyon ve ucuz uçak bileti sağlamada ilk adım olarak tavsiye edilebilir.

Uçak Bileti Kampanyalarını Takip Edin

Genelde seyahat şirketlerinin yüksek sezon diye adlandırdığı yaz uçuşları, ekonomik olarak uygun olmayan dönemler olup, genelde yüksek sezon öncesine yakın tarihlere denk gelen düşük sezona göre uçuşlarınızı planlamak iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. Yapılan analizler sonucunda ortaya çıkan en ucuz uçak bileti alınabilecek ay olarak Mayıs ayı görülmektedir. Birçok püf noktasından biri de, uçuş günü konusunda yapacağınız seçimle alakalı olabilir. Sürekli seyahat eden kişilerin ortak düşüncesi olan en uygun Çarşamba günüdür efsanesi yıkılmış, milyonlarca bilet üzerinde yapılan çalışma ve istatistiklere göre, Pazar en ucuz gün olarak görülmüştür. Bunu Cumartesi ve Çarşamba günleri izlemektedir.

Haftaiçi Uçak Biletleri Daha Ekonomik

En pahalı gün ise, Cuma günleri olarak öngörülmüştür. Bu nedenle ucuz uçak bileti almak için hangi gün seyahat etmeniz gerektiği bile önem kazanmaktadır. Seyahat planlamalarınızda ucuz uçak bileti bulabilmenizin bir püf noktası da, seyahat edilen rotaların ve fiyatlarının karşılaştırıldığı ve ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz, fiyat karşılaştıran siteleri kullanarak çok geniş bir yelpazeden fiyat karşılaştırmalarını en hızlı şekilde öğrenmenize olanak sağlayacaktır.

Bazen tatil veya turistik seyahat yapılacak yörelere tek yön uçuş bileti almakta ekonomik olarak size avantaj sağlayabilmektedir. Başka bir püf noktası da, özellikle tatil yapmayı planladığınız yere yapılan o günkü uçuşlar normalden daha pahalı ise, farklı rotalardan daha ucuza gitmek size hem başka şehirleri görme avantajı sağlayacak, hem de daha ucuza seyahat etme şansını vermiş olacaktır.

Yapılan tüm uyarı ve püf noktalarının en önemlisi ve ucuz uçak bileti bulabilmenin en kolay yolu kampanya dönemlerinin düzenli takip edilmesi ve erken rezervasyon yapılmasıdır.

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''