KonaklamaSırt Çantalı

Hostel, Hostel Nedir? Kapsamlı Bilgi

Hostel Nedir?
Hostel Nedir?

Hostelde Kral veya Kraliçe Gibi Yaşamak

Hostelde yaşamak harika bir deneyim olabilir… ya da yeryüzünde cehennem olabilir! Pansiyonlar sık ​​sık çoğumuz bir korku hikayesi var, ya da en azından bir başkasından duydum.

Şey, Pansiyonlar gerçekten kalmak hoş olmayan bir yer olmamalı (kalmak için harika ve ucuz bir yer olmalıdır). Hostel hayatını falandan parlaklığa götürmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bir sonraki pansiyon konaklamanızın doğru nedenlerle unutulmaz olmasını sağlamak için 8 faydalı ipucunu daralttık. Hostelde kral veya kraliçe gibi yaşamak için uzman ipuçlarımızı öğrenmek için okumaya devam edin!

HOSTEL YAŞAM: KRAL VEYA KRALİÇE GİBİ NASIL YAŞAMALI

# 1 – ÖZEL ODAYA KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Bir hostelde telif gibi yaşamak için en iyi yollarından biri, seçtiğiniz hosteldeki özel bir odada bir veya iki gece (veya daha uzun!) Kendinizi şımartmaktır. Bir hosteldeki özel oda, ağır bir fiyat etiketi olmadan size bir otel odasının mahremiyetini ve bazı avantajlarını sunar. Bize güvenin – kısa özel tatilinizden sonra daha ferah ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

Hostelinizin özel odaları yoksa, yakındaki bir odayı arayın. Başka bir hostelde küçük bir geri çekilme seçerseniz, sadece bir sırt çantası ya da konaklamanız için yeterli giysi ve aktivite dolu küçük bir bavul paketi . Sonra, eşyalarınızın geri kalanını ana hostelinizde bırakın. Pansiyonlar güvenli tutmak için çantalarınızı geride bırakmak söz konusu olduğunda genellikle çok accomodating, bu yüzden sormaktan çekinmeyin.

# 2 – YENİ HAZİNELERİ KEŞFEDİN

pansiyon hayatı
Hostel Odası

Bir kral ya da kraliçe çevresini bilmelidir, özellikle de yeni hazineleri keşfetmenin en kolay yolu olduğu için. Müzelerden ve sanat galerilerinden anıtlara ve kültürel kalıntılara kadar her zaman sınırsız sayıda gidilecek yer var.

Peki, yeni evinizin sunduğu en iyi şeyleri nasıl görebiliyorsunuz? Tur ve etkinlik rezervasyonu yapmanıza olanak tanıyan bir seyahat hizmetinden yararlanın. Bu hizmetler, yerel cazibe merkezlerinde önemli indirimler sunmak için tasarlanmıştır, böylece olabildiğince çok görebilirsiniz (ayrıca dolarınızı daha da ileri götürün!) Seyahat ederken biraz tutumlu olmanın kesinlikle yanlış bir yanı yoktur – bu yüzden anlaşmalara erişmek başka türlü olmayabilir elde edebilmek bütçenizi uçurmak için harika bir yoldur.

# 3 – SOSYAL OLUN!

Birçok insanın hostelde kalmasının nedeni yeni arkadaşlar edinmek. Peki neden köşede saklanıyorsun? Yukarı çıkın ve arkadaşlarınızla kendinizi tanıtın ve bazı arkadaşlar edinin! Bunun göz korkutucu olabileceğini biliyoruz, ancak bir grup seyahat arkadaşına sahip olmak seyahat anılarınızı daha tatlı hale getirecektir.

Bu özellikle yalnız seyahat eden herkes için geçerlidir. Bazen yalnız bir zaman harika olur, ancak uzun bir ipucudan sonra izole olabilir. Ayrıca, yeni evinizin tüm hazinelerini bir başkasıyla veya bir grup eğlenceli insanla yanınızda keşfetmek istemez miydiniz?

Neyse ki, birçok hostel günlük ya da birkaç günde bir sosyal etkinlikler düzenleyerek tüm süreci kolaylaştırır. Her hostelin farklı teklifleri olsa da, ortak olanlar arasında bar tarama geceleri, yerel yürüyüş turları ve hatta yemek pişirme ve yoga gibi sınıflar bulunur. Ayrıca, cep değişimi için haftada bir kez herkesin katılabileceği bir hostel aile yemeği düzenleyen birçok hostel de bulunmaktadır.

Öğrenmenin en iyi yolu resepsiyondan sormak ve pansiyonun etrafına asılmış broşürleri kontrol etmektir. Muhtemelen çok sayıda insanla tanışacaksınız – bazıları seyahat etmeye devam etmeyi seçebilir veya tekrar buluşmak için gelecekteki seyahat planlarını yapabilirsiniz.

# 4 – ÇARŞAFLARINIZI DEĞİŞTİRİN

Bunu duyabiliyor musun? Annen ve baban bu bahşişte tezahürat yapıyor. Bir hostelde bir haftadan uzun süre kalıyorsanız, çarşaflarınızın bir hafta işareti etrafında değişmesini istemek mantıklıdır. Bazı hosteller bile standart olarak her iki günde bir çarşaf değişiklikleri sunuyoruz ve hatta bunu günlük olarak yapan bazı var!

Tabii ki, lüks bir çarşaf değişimini kaçırmamak için yatağınızda yığılmış çok fazla eşya olmadığından emin olmanız gerekir. Sonuçta, uzun bir günün ardından temiz bir yatağa batmaktan daha iyi bir şey yoktur.

Dahası, sayfalarınızı düzenli olarak değiştirmek oldukça hijyeniktir. Uzmanlar , çarşaflarınızı haftada bir veya iki haftada bir değiştirmenizi önerir . Eğer bu yaptığınızdan çok daha fazla ise, endişelenmeyin, bu konuda en iyisi biraz tembelleşir. Öyleyse, neden bir sonraki hostelindeyken yeni bir alışkanlığı başlatmıyorsunuz? Üst düzey sağlıkta kalmanıza yardımcı olacak, böylece yolculuğunuzun tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

# 5 – PERDELİ RANZALI BİR PANSİYON SEÇİN

pansiyon hayatı

Orada en lüks hostel özelliklerinden biri ranza ile bir perde var.

Bir kez perdeye döndüğünüzde, asla geri dönmemenizin birkaç nedeni vardır.

İlk olarak, odanızdaki herkesin gizliliğini sağlar. En sosyal bile yeni hostel arkadaşlar dışında biraz zamana ihtiyacımız var, bu yüzden bir perde sizin ve odanızdaki diğerleri arasında gerçek bir mesafe katmanı sağlar.

Perdenin ne kadar kalın olduğuna bağlı olarak, doğal güneş ışığı veya ışığı açıp kapatan insanlar nedeniyle uyanma olasılığınız daha düşük olacağından ekstra bir göz almanıza yardımcı olabilir (ayrıca tutmanızı da öneririm) a uyku maskesi ve kulak tıkaçları ). Son olarak, bir perdeye sahip olmak, uyurken diğerlerinden hoş bir kalkantır. Sonuçta hiç kimse kimsenin uyku yüzünü görmesini istemez, çünkü en gurur verici olma eğilimi yoktur! Giderek daha fazla hostel perdeli yataklar kuruyor, bu yüzden birini bulmak için etrafta arama yaptığınızdan emin olun.

# 6 – KENDİ TUVALETLERİNİZİ GETİRİN

Birçok hostel ücretsiz duş olanaklarına sahip olsa da, hostel konaklamanıza biraz gösteriş katmak istiyorsanız, sadece kendiniz getirmek isteyebilirsiniz. Birçok hosteldeki şampuan ve vücut yıkamasının ev hakkında yazmak için bir şey olma eğilimi dışında, bazen cildinize ve saçınıza kuruyor olabilirler. Bazı durumlarda, onlara böyle büyük bir tepki göstermeyebilir ve sürekli kullanımda kaşıntı veya tahriş yaşayabilirsiniz.

Neden kendi tuvaletlerinize “sıçramayın”? Hatta size çok pahalıya mal olmak zorunda değil – sadece bir markette en sevdiğiniz markayı alabilirsiniz. Daha lüks bir fikir, yerel bir pazarda veya el yapımı ürünler mağazasında yerel olarak üretilen ürünleri almaktır. Özellikle daha uygun fiyatlı ülkelerde bulunanlar için, organik sabun barlarından yerel malzemelerle yapılan şampuanlara kadar el yapımı tuvalet seçeneklerine sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yerel ürünler satın almanın bir avantajı, topluluğa geri vereceğinizdir.

Kim hayırsever bir kral veya kraliçe olmadığını söylüyor?

Ve getirdiğiniz tuvalet malzemeleri ne olursa olsun, onları saklamak için bir çanta istiyorsanız , Expert Travel’ın bu asılı tuvalet çantası her yolculuk için idealdir.

# 7 – BİRKAÇ YARATIK KONFORUNU PAKETLEYİN

Konaklamanızı daha rahat hale getirmek için kendi eşyalarınızı getirme konusuna girerken, belki de evinizden birkaç yaratık konforu getirmeyi düşünebilirsiniz (elbette çantanızda yer varsa )? Yeni bir hostelde, yeni bir şehirde olduğunuzda kesinlikle çok zor olabilir. Hiçbir şey tanıdık gelmez ve alışacak çok şeyiniz olur.

Tabii ki, bu heyecan verici olabilir, ancak kafanızı birçok yeni şeyin etrafına sarmaya çalışmak da yorucu olabilir. Öyleyse neden yeni ortamınıza geçişe yardımcı olacak birkaç öğeyi evden getirerek süreci kolaylaştırmıyorsunuz? İster ailenizin veya arkadaşlarınızın evinden bir fotoğraf, ister küçük bir biblo, ister bir oyuncak (endişelenmeyin, söylemeyeceğiz!)

# 8 – İNDİRİM İSTEYİN

Aynı hostelde bir aydan fazla kalıyorsanız, neden indirim istemeyi denemiyorsunuz?

Pansiyonlar genellikle bir tür indirim sunarak sadık pansiyoncular için takdirlerini gösterirler. Mesele şu ki, birçok kişi bu gerçeği doğrudan tanıtmıyor. Bu bir politika bile olmayabilir, ancak personel ve sahibi ile arkadaş olduysanız, kuralları sizin için bükebilirler.

Elbette hayır diyebilirler, ama sormada hiçbir zararı olmadan, gerçekten kaybedecek bir şeyiniz yok.

Kim bilir, kendinizi süslü bir yemek veya masajla tedavi etmek için bolca indirim yapabilirsiniz. Şimdi bunlar telif haklarına layık deneyimler!

HOSTELİNİZİ REZERVE EDİN

Hostel rezervasyonu yapmak çok kolay…

Başının üzerinde HostelWorld  (rezervasyon hosteller için en iyi ve tek yer) ile kalmak istediğiniz girin.

Hostel nedir ve hosteller nasıl çalışır - iyi hosteller bulmak

Daha sonra sonuçları fiyata (bütçeniz varsa) veya derecelendirmeye göre (kalmak için garantili harika bir yer istiyorsanız) filtreleyebilirsiniz.

Hostel nedir ve nasıl çalışır - iyi pansiyon bulmak.

Kendi kriterlerinize uygun birkaç potansiyel seçenek bulun ve daha ayrıntılı görüntülemek için tıklayın.

Çeşitli derecelendirmelerine, açıklamalarına bakın ve diğer sırt çantalı gezginlerden birkaç inceleme okuyun.

Seçeneklerinizi tartın ve ardından sizin için ideal hosteli bulduktan sonra rezervasyon yapın .

Leave a Response

GeziveGo
hello@gezivego.com Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''