GaziantepSeyahat

Güneydoğu’nun Paris’i Gaziantep

Gaziantep Gezi Rehberi
Gaziantep Gezi Rehberi
34views

Güneydoğu’nun Paris’i olarak bilinen Gaziantep günübirlik gezilerin, uzun süreli tatillerin adresi olarak bilinmektedir. Tarihi yapılardan, mutfak kültürüne, tarihi hanlardan, kapalı çarşısına, gastronomik özelliklerinden insanlarına kadar her konuda size kendinizi iyi hissettiren, farklı özelliklere sahip olan Gaziantep günübirlik tatillerin yanı sıra uzun süreli tatil planlarınız içinde size ev sahip yapabilecek bir şehrimizdir. Keyifli bir tatil ve gezi yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz Gaziantep Doğu’yla Batı’nın birleşme noktası olarak da bilinmektedir. Uzun süreli tatil planları yapmadan önce veya günübirlik gezilerinizi planlamadan önce Gaziantep’i mutlaka incelemelisiniz.

Gaziantep Sahaflar Çarşısı
Gaziantep Sahaflar Çarşısı

 

Neden Gaziantep?

Çok eski yapıların yer aldığı, restore edilerek hayata kazandırıldığı bir şehir olma unvanına sahip olan Gaziantep aynı zamanda meşhur hanları, konakları ve Gaziantep Kalesi ile bilinen bir şehirdir. Günümüzde tarihi bir çarşıya sahip olan, tarihi Antep evleri olarak bilinen özel evlerin bulunduğu üç katlı evlerde konaklayabileceğiniz bir şehir olma özelliğine sahip olan Gaziantep aynı zamanda çok büyük ve doğal bir yapıya sahip olan hayvanat bahçesi, botanik bahçesi gibi özelliklere de sahip olduğu için sizleri büyüyor. Bir gastronomi şehri olarak bilinen Gaziantep, mutfak kültürü ve yemek kültürü ile ülkemizin önde gelen şehirleri arasında bulunuyor. Özellikle Doğu ve Batı’ya ait yemek kültürlerinin sentezlendiği, yerel ve kültürel yemeklerin yanı sıra global ve sentez yemeklerin yer aldığı gastronomi şehri olan Gaziantep bu alanda sizi doyasıya bir yolculuğa çıkarıyor.

Gaziantep Tarihi Sokakları
Gaziantep Tarihi Sokakları

 

Stres Atamak İçin Birebir

Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesinin yeni aldığı Gaziantep’te aynı zamanda yakın çevrede gezebileceğiz bir çok alan bulunuyor. Sabah konakladığımız yerden çıkıp akşama kadar doyasıya gezmek, yorulmak bilmeden sürekli yeni şeyler öğrenmek istediğiniz de Gaziantep bu alanda sizin için en ideal şehir oluyor.

Şehir merkezinde yer alan butik oteller, restore edilerek hayata kazandırılmış olan konaklama alanları, beş yıldızlı oteller bu konuda sizlere çok geniş bir konaklama imkanı sağlıyor. Merkezde konaklayıp çevre ilçelere ve çevre illere günübirlik geziler yapabileceğiniz bir konuma da sahip olan Gaziantep, Şanlıurfa Halfeti, Birecik gibi yerlere de bir saatlik mesafe de yer alıyor. Şehirde yer alan Bakırcılar Çarşısı, Demircililer Çarşısı, Hasırcılar Çarşısı gibi zanaatkarların bulunduğu özel alanlar keyifli vakit geçirebileceğiz yerler arasında yer alıyor

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''