Güney Afrika Gezilecek Yerler
Güney Afrika Gezilecek Yerler
Güney Afrika Gezi Rehberi

Güney Afrika Gezilecek Yerler

99views

Afrika muazzam, muhteşem bir kıta. Yüzlerce hayvan türüne ve bitki yaşamına, Güney Afrika Gezilecek Yerler çeşitli gelişen kültürlere ve çok daha fazlasına sahiptir.

Özellikle Güney Afrika, hem çılgınca maceracı hem de sakinleştirici ve davetkar. Ziyaretçiler bir safaride kaslı bir aslan görebilir veya ruhlarla rahatlayabilir ve etraflarındaki doğayı alabilirler. Kısa sürede yapılacak çok şey var.

Doğal çevre ve her köşedeki dostça yüzler, Güney Afrika’yı hayat boyu bir deneyim haline getiriyor. Gerçekten eşsiz bir aile tatili sağlar. Gönderen Güney Afrika safari ve plaj tatil , Güney Afrika evden giderken içinde olması gerekir yerdir.

Ümit Burnu

Cape Point olarak da adlandırılan bu bölge, Table Mountain Ulusal Parkı’nın bir parçasıdır. Nefes kesen manzaraların yanı sıra, plajlar genellikle terkedilir ve kuş gözlemcileri bölgede birkaç kuş türü görürler. Protea ve Rostio’daki rustik çadırlarda konaklamak için duracakları Good Hope Burnu boyunca iki günlük bir gezi için rezervasyon yapabilirsiniz. Cape Point yolu boyunca yürüyüş güzel bir deneyim – kameranızı unutmayın!

Bahçe Rotası

Biri sadece Güney Afrika’yı ziyaret etmez ve safariye gitmez. Garden Route, dört ayrı tatil köyünü içeren lüks bir oyun rezervidir ve konuklar düzlüklerde gezip Güney Afrika’nın en büyük 5’ini arayabilirler: Afrika aslanı, Afrika fili, Cape Buffalo, Gergedan ve Leoparlar. Gün boyunca muhteşem vahşi hayatı fotoğraflayın ve akşamları şarapla rahatlayın.

Hluhluwe-Imfolozi Ulusal Parkı

Kendinizi doğa ve vahşi yaşamın içine sokmak ve hayvanların nasıl kurtarıldığını öğrenmek istiyorsanız, Güney Afrika ziyaret etmek için olağanüstü bir yerdir. Hluhluwe-Imfolozi Ulusal Parkı, Güney Afrika‘daki en eski Game Reserve’dir ve Siyah Beyaz Gergedan nüfusu ile yaygın olarak bilinir. Bu hayvanların endişe verici bir oranda öldürülmeleri nedeniyle, tutkulu bir hayvan severseniz, bu rezervi ziyaret etmek gerçekten üzücü bir deneyim sağlar.

Oyster Box Otel

Tatilden bir maceradan daha fazlasını arıyorsanız, The Oyster Box Hotel ideal bir yer. Burada kafeler, restoranlar, kaplıcalar ve yüzme havuzu bulunan prestijli bir tatil köyü bulacaksınız. Muhteşem, yemyeşil bir ortamda, bu tesise en çok atıfta bulunulan gerçek bir cennet için, Oyster Kutusu asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir yerdir.

Kayalar Penguen Kolonisi

Afrika’yı düşündüğünüzde, çoğu insan penguenleri düşünmez. Ancak, Boulders Beach Penguin Colony’de, bu sevimli, uçamayan kuşlardan birkaçından fazlasını bulacaksınız. Simon’s Town’un güneydoğusundaki bu zarif sahil kasabası, 2.000’den fazla Afrika penguenine ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler bu sevimli yerlilerle takılmak için sahilde dolanırken dikkatli olun: keskin gagaları var ve ısırıyorlar.

Penguenlerden doğal vahşi yaşam ve gelişen şehir yaşamına kadar Güney Afrika gerçekten Afrika kıtasının mücevheri. Turistler, safariler, plaj günleri, doğada rahatlama ve kesinlikle hayat değiştiren bir deneyim haline getirecek olağanüstü anılar yaratarak arazinin gerçek güzelliğinin tadını çıkarabilirler.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''

Bu web sitesi çerezler kullanır ve tarama verilerinizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister. Daha fazla bilgi için  Politikalarımıza göz atın.