Yurtdışı Turlar | 2020 Yurtdışı Gezi Önerileri

Egzotik Ada Turları

174views

En iyi egzotik adalar, şehrin karmaşasından uzaklaşmak, kendinizi doğa, vahşi yaşam, tarih ve kültür karışımına sokmak için olağanüstü bir fırsat sunuyor. Bu adalarda kendinizi şımartıp, doğa ile iç içe, daha önce hiç yaşamadığınız bir tatil yaşayabilirsiniz.

Şimdi sizlere en beğendiğimiz egzotik adaları tanıtmaya başlayalım.

BALİ  (ENDONEZYA)

Bali, ziyaretçilerin rahatlayabilecekleri ve kendilerini çiçek açan frangipani ağaçlarının ve yanan tütsülerin kokuları tarafından başka bir yaşam biçimine taşınabilecekleri tropik bir cennettir. Tapınaklar, her gezgin ziyaretine sihir havası veren mistik bir manevi unsur ekleyerek, etkileyici tanrı ve tanrıça heykeli ile süslenmiştir.

 

BERMUDA

Bermuda’nın güzel pembe kumsallarına her yıl yüz binlerce insan adeta koşar. Ancak İngiliz adasının kristal berraklığında masmavi suları ve geniş mercan kayalığı sistemleri, dünyanın dört bir yanından tüplü dalış yapmak isteyen ziyaretçileri buraya çekiyor. Buraya gelen her turist bol taze deniz mahsullerini,  üzümlerini, içki kokteyl lerini denemek isteyecektir.

 

BORA BORA ADASI

Bora Bora (Tahiti dilinde “ilk doğan” anlamına gelir) her gezginin rüyasıdır. Adanın merkezinde iki dağ, mükemmel lagünü ve onu kuşatan bariyer resifi ile dinlenme, rahatlama ve romantizm için mükemmel bir yer.  Manta ışınları ve köpek balıklarıyla dolu bu kıyıda cam zeminlerle donatılmış Bora Bora’nın ünlü thatched-roof bungalov larından birinde bir konaklama yapabilirsiniz.

 

PASKALYA ADASI

Rapa Nui olarak da bilinen bu küçük ada, Güneydoğu Polonezya’nda, büyük Moai’nin, 887heykelinin bulunduğu yerdir.Paskalya Adası, UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak adlandırılmıştır. Gezegendeki en uzak yerleşime sahip ada olduğu düşünülen Easter Island, zengin Polinezya kültürü, eski mağara sanatları ve muhteşem Güney Pasifik günbatımı gibi ünlü anıtlardan çok daha fazlasını sunar.

 

FİJİ ADALARI

150 milyon yıl önce volkanik faaliyetlerle kurulan Fiji, 332’den fazla adadan ve 500’den fazla adacıktan oluşan bir takımadadır. Uzak olmasına rağmen en yakın önemli kara kütlesi olan Yeni Zelanda, 1.000 kilometre uzaktadır. Fiji’nin bol ormanları, mineralleri ve balıkları onu Güney Pasifik’teki en gelişmiş ekonomilerden biri haline getiriyor. Fiji Adaları’ na her yıl ekolojik turizm, kona, bisiklet turu, ve su altı dalışları için pek çok ziyaretçi gelmektedir.

 

MALDİVLER

Hint Okyanusunda Hindistan Lakshadweep adalarının yakınında bulunan Maldiv Cumhuriyeti, açık mavi lagünleri çevreleyen 1192 mercan adasından oluşmaktadır. Aynı zamanda, 1,192 adanın 200’ünde yaşayan yaklaşık 328.000 kişiyle bu listede en az nüfuslu ülkelerden biridir. Son yıllarda iklim değişikliği nedeniyle deniz seviyesinin yükselmesi tehdidiyle Maldivler gündem olmuştu. Ancak şu an için huzur dolu lagünler, bol deniz yaşamı ve Hindistan ile Sri Lanka’nın güçlü bir şekilde etkisinde kalmış bir kültürü olan muhteşem bir tropikal cennet.

 

KORON (FİLİPİNLER)

Filipinlilere “Coron” kelimesini söylerseniz, gözlerinin yaşardığını göreceksiniz. Bunun nedeni, birkaç yıl önce bu adanın dünyanın en iyi adası seçilmesi. Muhteşem plajlara ve karst manzaralarına, enfes tüplü dalışlara ve her türlü yaban hayatı kadar bir çok aktiviteye ev sahipliği yapan Coron, diğer kalabalık şehirlerden tamamen farklıdır.

 

SANTORINI (YUNANİSTAN)

Binaların ayırt edici mimarisi ile dünya çapında ünlü olan Santorini (klasik olarak Thera olarak bilinir) Travel + Leisure ve BBC gibi kaynaklar tarafından dünyanın en iyi adası seçilmiştir. Köyleri sarp kayalıklarla çevrilidir. Dar Arnavut kaldırımlı sokak yolları kadar yollarını saran eşekler ve şirin evler renkli kobalt mavisi ve beyaz evler  Santorini birçok gezgin için huzurunun simgesi.

 

VANUATU

Avustralya’nın yaklaşık 1.000 kilometre doğusunda yer alan adalar, özellikle kırsal alanlarda gelişen geleneksel bir kültüre sahiptir. Güzel plajlardan dünyanın en iyi tüplü dalışlarından bazılarına ev sahipliği yapar.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''