Bodrum Gezilecek YerlerYol gezileri

Bodrum Gezi Rehberi

156views

Bodrum Yarım adası’na Ziyaret.

Bodrum Bodrum yarımadasını ziyaret etmenin ülkenin en güzel yerlerinden biriyle tanışacağını inkar etmek yok. Yeşil yamacın üzerinde noktalı şeker küp evlerin görüntüleri ile seyahat broşürlerinde genellikle yansıtılırken, Türkiye’nin Ege kıyılarında Yunan Adası’nın karşısında geniş bir alanı kaplar.

Kent merkezinin yanı sıra, çevredeki birçok küçük sahil köyü, yelken ve yatçılık endüstrisinde güçlü bir üne sahip olan geniş yarımadayı oluşturuyor ve böylesine çok, Türk ya da uluslararası şöhretler sık ​​sık rahatlatıcı bir mola vermek için püskürüyorlar.

bodrum kalesi

Şimdi reping günlerim bitti ve kıyı şeridinde yaşadığımdan beri Bodrum, her zaman benim için kolay bir yolculuk mesafesi içeriyor, bu nedenle yıllar boyu sayısız ziyarette bulundum. Bölgenin çeşitliliği, bir cümlede özetlemek ya da insanların tercihleri ​​de değiştiği için kalacak en iyi yeri seçmek imkansız olduğu anlamına geliyor. Klişe olabilirim ve hepsini ideal Ege geri çekilişi olarak adlandırırım, ancak bu bir çılgınca açıklama.

Bunun yerine, yarımadanın her alanını tanımlamak ve blog yazarlarına, yazarlara ve fotoğrafçılara, bölgenin kendi benzersiz algısını tasvir eden daha başka okuma kaynakları vermek daha iyi olur. Bundan önce, formaliteleri yolumdan çekelim ve temel seyahat bilgileri hakkında konuşalım.

 Temel Seyahat Bilgileri

Bodrum yarımadası Ulaşım.

Türkiye’deki diğer bölgelerden seyahat ediyorsanız, ülke çapındaki otobüs ulaşım ağı, uzun yolculuklar için ucuz ve konforludur ve bu da sonunda Otogar şehir merkezindeki otobüs istasyonunda sona erecektir. Aksi takdirde, Bodrum havaalanında yerli ve yabancı terminaller vardır ve buradan çoğu yerde kısa bir sürede, neden bu kadar popüler olmasının bir başka nedeni olabilir.

 

Küçük güzel otobüsler, özellikle yaz aylarında ucuz ve sıklıkla ancak Bodrum yarımadasının araba kiralamak için harika bir yer olduğunu görüş edindim. Yerel araba kiralama tedarikçileri, genellikle muhteşem fırsatlar sunuyorlar, ancak benzin pahalı olduğu için bir dizel otomobil kullanmak daha ekonomik olacaktır. Aksi takdirde, sarı metreli taksiler otelinize çağrılabilir veya en yoğun sokakların köşelerinden taksi durağından dolaşılabilirsiniz.

 

Bodrum Temel Tarihi: Bilmeniz Gerekenler

Bodrum turizmi kucaklayan ilk yerlerden biriydi ve kredinin bir kısmı Halikarnas’taki balıkçıya, Mavi Yolculuk yolcularının mucidi olan Cevat Sakir Kabaağaçlı’ya gidebilir. Araştırması, Bodrum’un önemli bir merkez olduğu Türk Rivierası’nın başlangıcı için kök salmıştır.

halikarnas balıkçısı

1925’te Bodrum’a sürülen ve o tarihteki siyasi düşüncelerini göz ardı eden yazılı çalışması nedeniyle, yörede balık tutmak ve keşfetmek için yerel balıkçılar kiralayarak bölgeye aşık oldu. Yolculuklarını belgeleyen arkadaşları entelektüel çevrelerden gelen yolculuklarında ona katıldı ve bir bhemya dönemi doğdu. Sonunda, Bodrum yarımadasının sünger dalış köyleri yeni bir gelir kaynağı buldular ve çoğu ticaretlerini turizm veya yelken haline getirdi.

Bu nedenle, Bodrum kalkınmasına saygı göstermemek zordur; limanlardan bir günlük gezi olsun isterse bölgedeki çoğu insan limana çıksalar da, kabin veya özel charterlarda açık deniz isabet ederler. Geleneksel Türk gulet botu. Bazı Blue Voyage şirketleri, güzergahta Yunan Adalarını içeren yolculuklarını da yürütür.

Bodrum Yarımadası Ziyaret Alanları

Bodrum günbatımı

Birden fazla modernize edilmiş olan Bodrum şehir merkezinde, istediğiniz her imkanın ve keyfin tadını çıkartabilirsiniz. Her şey senin kapının önündedir. Marina restoranında muhteşem bir gece geçirmek için harika anılarım var, ancak İstanbul’un bu tarafındaki en ünlü gece kulübü olan Halikarnas’a hiç girmedim çünkü arasında çok fazla bar vardı.

bodrum bodrum

Çoğu kez diğer müşterilere baktığım için en yeni batı dans müziği çalan eski uzun bir şerit olan cadde sokağından hoşlanmadım, ama eski hissettim, Arnavut kaldırımlı sokakları gezdikten zevk aldım. Partide tatil yapmak öncelik taşıyorsa, burada kalmanız gereken şehir merkezi.

En gözde turistik mekanlar limanın sonunda oturan 15. yüzyıl Saint Peters Kalesi ve bronz çağdan kalma ünlü Uluburun batık gemisi de dahil olmak üzere ortaya çıkarılan batıkları ve eserlerini sergileyen Su altı Arkeoloji Müzesi‘dir. Akdeniz sahilinde Kaş sahilinin 6 mil ötesinde keşfedilen yüzeye bir parça parçalamak için 22.000’den fazla dalışa ihtiyaç duyuldu.

bodrum mekanlar

Yalıkavak

Bu küçük kasaba, kumsal, muhteşem gün batımları, yeni marina, en iyi haftalık pazarlardan biri, eski şehir bölgesi ve leziz balık ve deniz ürünleri servis eden liman ön restoranlarıyla övünüyor. Liman önündeki büyük taş yel değirmeni, yerel simge niteliğindedir ve muhtemelen, rahatlatıcı titreşimler sayesinde Yalıkavak,alternatif tatilciler için de popüler bir yerdir.

Turgutreis

Yalıkavak’ın komşu tesisi olan ve en iyi gün batımı görüntüsü için bir başka yarışmacı olan Turgut reis, Turistin gözde uğrak yerlerinden biri. Bu nedenle kahvaltı ve pazar akşam yemeği gibi favorileri için hazırlanan restoran resimleri. Benim için, Yalıkavak’ın kumlu plajı, liman cephesi ve marinası ile hemen hemen bir kopyası var.

Kadıkalesi

Bodrum’un daha sessiz yerlerinden biri olan rüzgar sörfçileri çeken ben iki kez ziyaret ettim; Bir gecede son kez kalmayı tercih ve tekrar yapacağım bir şey değil. Plaj uzun ve kumlu ve güzel, sakin bir kasaba henüz benim için o vibes ve atmosfer yoktu.

Gümüşlük: Seni Seviyorum 🙂

Küçüklüğüne rağmen Gümüşlük, Bodrum’da en sevdiğim yerlerden biridir. Tavşan Adası ve sahil balıkçılık lokantaları için ülke genelinde çok iyi bilinen, zengin İstanbulluların kaliteli balık yemekleri ve şaraplarına aşırı miktarda ödeme yapması beklenmiyor.

Restoranlar pahalı olmakla birlikte, deniz kenarındaki konumu, sahilde serin yaz akşamları, benim favori anılarım. Limon Cafe, sahil şeridinin ve kırsal alanın muhteşem manzarasına sahip olduğu için kıyı şeridinden daha geriye dönerek içki içmek için harika bir yerdi.

Gökçebel

Yalıkavak şehir merkezinin hemen dışında, Gökçebel’in eski kısmını ziyaret ettim; bu kısmı gerçekten geride bıraktı ve sadece temel öğeleri satan bir dükkan vardı. Daha önce de belirtildiği gibi eski taş evde kaldım ve bundan dolayı; Orada tatil yapmak yerine, köyde yaşıyormuşum gibi hissettim. Havva Hanımlar, çoğunlukla evde yetiştirilen malzemelerden oluşan geleneksel köy kahvaltısı nedeniyle hafta sonları Türklerle popüler bir uğrak yeridir.

Boğaziçi

Neden kimse burada bir gecede kalacaktı bana öyle ama görünüşe göre büyük bir Devre mülk karmaşık yakın ve bazı golf sahaları var. Bunun dışında Türkler yaz akşamlarında balık lokantaları için orada. İyi bir lokantayla sakin bir alandır ancak davetkâr v yapılacak şeyler tamamen eksiktir.

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''