Ucuz Uçak Bileti

Balkanların En İyi Kayak Merkezi: Bansko

171views

Kışın gelmesi ile birlikte kış tatili planları yapanlar için oldukça hareketli günlerin başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat hala tam istediği tatil mekanını bulamayanlar için son derece önemli adresler öne çıksa da yaşananKışın gelmesi ile birlikte kış tatili planları yapanlar için oldukça hareketli günlerin başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat hala tam istediği tatil mekanını bulamayanlar için son derece önemli adresler öne çıksa da yaşanan seçim zorluğunun temelde bölgeleri tanımamaktan kaynaklandığı bilinmektedir. Eğer hala sizde tam istediğiniz gibi bir adres belirleyemediyseniz bu rehber tamamen sizi son kararı verme konusunda aydınlatacaktır. 

Bulgaristan Bansko 


Bulgaristan geçmişin doğu bloğu ülkeleri izlerini silip Avrupa ile tam entegrasyonunu tamamlamış birlik üyesi ülkeleri arasında yer alıyor. Bu yönü ile bakıldığında hizmet kalitesinin ve güvenliğin ülkede bu noktada olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira hem kış hem de yaz turizmi için oldukça önemli bir rota olan ülke son derece büyük bir gelişme yaşamıştır. Fakat ülkemizin Avrupa birliği üyesi olmaması tatil planları yapanların vize işlemlerini son dakikaya bırakmamaları gerektiğinin altının bir kez daha çizilmesine neden olmaktadır. 

İşlemlerinize Avrupa birliği vize işlemleri kapsamında gerekli adımları Bulgaristan konsolosluğuna giderek yaptırmanız son derece büyük önem taşımaktadır. Bu sayede sadece ülkeyi değil dilerseniz tüm Avrupa’yı da gezmeniz mümkün olacaktır. Eğer ülkeye giriş yapmak istiyorsanız öncelikle ucuz bilet avantajını yakalamanız gerekiyor. Avantayı yakalamak için erken rezervasyon yaparak indirimli bilet satın almanız mümkün. Bu sayede öncelikle bilet sizi uçakla Başkent Sofya’ya sonrasında da kara yolu ile Pirin şehrine ulaştıracaktır. Bu noktada Sofya’dan sonra kara yolu ile devam edecek olanlar için otobüs ve kiralık araba olanağı mevcuttur. 

Fakat seyahate Türkiye’den direk gitmek isteyenlerin ise araba ile 600 kilometrelik bir mesafeyi göze alması gerekmektedir. Sonrasında yolculuk sizi Bonsko şehrine ulaştıracaktır. Bonsko kayak söz konusu olduğunda balkanların en önemli noktalarından biridir. Sadece konaklama imkanları düşünüldüğünde dahi dev bir yaşam alanının ortaya çıkmış olması oldukça büyük bir avantaj olarak önümüze çıkmaktadır. Otel fiyatları söz konusu olduğunda her bütçeye uygun fiyatlardan konuşmak mümkün olacaktır. Bu sayede sizin için en avantajlı konaklama alanını tespit etmeniz mümkün olacaktır. 

Konaklama alanlarında büyük çoğunluk apart konaklama evlerinden oluşmaktadır. Bu sayede sevdikleriniz ile baş başa kendi bahçenizde karın keyfini çıkartabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca ortak kayak pist alanlarında küçük büyük genç yaşlı herkesin bir arada olduğu bir alanda kayak keyfi yapma ayrıcalığına erişmeniz mümkün olacaktır. Bölge de yer alan işletmelerde hem Türkler hem de Türkçe bilen personellerin çalışıyor olması özellikle ülkemiz vatandaşları için son derece büyük bir avantaj. Bu sayede en kaliteli hizmet için en doğru diyalogların kurulması mümkün oluyor.Otellerde hem Türk mutfağı hem de Türk hamamı olmak üzere ülkemiz için pek çok tanıdık aktiviteye rast gelmek mümkün olmakta.

Bonsko fiyatlar ve kalite ile avantajlı olsa da tek dez avantajı pistler ve oteller arasında öne çıkıyor. Zira oteller ve ana kayak pistleri arasında yarım saatlik bir teleferik yolculuğu yapmanız gerekiyor. Bu sayede dağın zirvesinden başlayan kayak pistine ulaşmanız mümkün oluyor. Fakat son derece bol ve alternatifi olan teleferik hizmeti aralıksız 24 saat devam ediyor. Son derece geniş bir piste sahip olmasına karşın gece boyunca aydınlatmanın hiç kesilmediği Bonsko kayak merkezinde pist durumu son derece iyi. Zira ortalama 7 ay dağda erimeyen kar çok çabuk kristalize olarak donma noktasına ulaşıyor. Bu sayede hangi ayda giderseniz gidin Kasım-Mayıs arasında kayak keyfi yapabilme olanağına sahip olacaksınız. 

0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''