Ayvalık

Ayvalık’ta Yaz Tatili

Ayvalık Gezi Rehberi
Ayvalık Gezi Rehberi
71views

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıkıntılı geçirmiş olduğunuz birkaç ayın acısını çıkarmak, tatil boyunca dinlenmek ve aynı zamanda unutulmaz bir tatil yaşamak için planlar yapmaya başlamışsınızdır. Huzurlu, dolu dolu bir tatil yapmak istiyorsanız tam size göre bir yer olan Ayvalık’ta karantina da geçirmiş olduğunuz günlerin acısını çıkarabilirsiniz. Tatil yaparken aynı zamanda kültür ve tarih turizmi de yapmak istiyorsanız Ayvalık bu konuda tüm isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip.

Ayvalık Tarihi Sokakları
Ayvalık Tarihi Sokakları

 

Neden Ayvalık?

Çok güzel bir sahil kasabası olan ve aynı zamanda çok eski bir tarihe sahip olan Ayvalık, tarihi yapıları, kiliseleri, taş evleri ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olmanın yanı sıra kiliseden dönüştürülmüş küçük bir butik bir müzeye de sahip. Keyifli ve stresinizi atabileceğiniz bir tatil yapmak hem stres atmak hem denize girmek hem tarihi bir yolculuğa çıkmak için farklı dinlerin birleşme noktası olan Ayvalık ve devamı olan Cunda adası bu alanda çok özel bir konuma sahip.

Denize girilecek sahilleri, kum ve güneşin tadını çıkaracağınız kumsal alanları ve masmavi denizi ile deniz keyfini yaşayabileceğiniz bir sahil kasabası olan Ayvalık aynı zamanda eski tarihi taş evlerin, dar sokakların, Arnavut kaldırımların yer aldığı çok özel bir yapıya sahip. Küçük butik otellerin yanı sıra merkezde yer alan modern otellerde konforlu bir şekilde konaklayabilir, akşam saat dörtten sonra başlayan ve sabaha kadar hareketliliğin devam ettiği küçük çarşısında dolaşabilir, deniz kum güneşin tadını çıkarabilir, tarihle ve kültürle iç içe geçebilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayvalık Cunda Adası
Ayvalık Cunda Adası

 

Keyifli Bir Tatil !

Ayvalık’ta geçireceğiniz tatil hem yaşamış olduğunuz stresi atmanızı sağlayacak hem de bir yılın yorgunluğundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kiliseden camiye çevrilmiş olan yapıları incelediğinizde, Rum evlerini gördüğünüzde, Rum sokaklarında dolaştığımızda ve tarihi müzeyi gezdiğinizde kültürel açıdan doyacak, sahil kenarında meşhur mekanlarda sahili izleyerek kahvaltı yapabilir, deniz ve kumun tadını çıkararak unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Tatil adına aradığınız her şeyin yer aldığı Ayvalık aynı zamanda ilk boğaz köprüsüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bu alanda ülkemizin önde gelen tatil bölgeleri arasında yer alan Ayvalık’ta adalar arası geziler yapabilir, tatili doyasıya yaşayabilirsiniz.

1+

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''