Seyahat Tavsiyeleri

Avrupa’nın En Uygun Tatil Rotaları

Avrupa'nın En Uygun Tatil Rotaları
77views

Bugün, Dünyayı Gezerken size, Avrupa’nın En Uygun Tatil Rotaları ile muhteşem bir tatil rotası çiziyoruz. Avrupa‘daki bazı sosyo-ekonomik durumları nedeniyle, kitle turizmi tarafından henüz seçilmiş olmayan ülkeler olduğunu göstermek istiyoruz, ancak her şeye (ve daha fazlasına) sahip olacaklar: muhteşem manzaralar, tarih ve rüya kasabaları.

Eski Kıta’nın bazı uluslarının gezisinde, seyahatinizde para biriktirmenin yanı sıra, size anekdotlar, yeni arkadaşlar, harika zihinsel imgeler ve en önemlisi vücudunuzda mutluluk bırakacakları bir tur.

Avrupa’nın En Uygun Tatil Rotaları

Bulgaristan

1989‘daki komünizmin çöküşünden bu yana, Bulgaristan‘ı ziyaret eden gezginlerin sayısı her yıl artmaktadır. 2017 yılında maksimum zirvesine ulaştı. Bu Avrupa ülkesinde turizm çok önem kazanmakta ve bu faaliyetten elde ettiği gelir GSYİH’nın (Gayri Safi Yurtiçi Hasıla)% 13‘ünü oluşturmaktadır.

Birçok genci kendine çeken şey, inanılmaz doğal güzelliğe sahip çok ucuz, güvenli bir ulus olmasıdır. En çok ziyaret edilen bölge Slanchev Bryag’ın “Bulgar İbiza” olarak bilinen plajlarıdır.

Bulgaristan
Bulgaristan

Romanya

Romanya‘ya seyahat edenler ağırlıklı olarak Avrupa Birliği’nin diğer ülkelerinden geliyorlar, ancak iç turizm de çok büyüyor. Bu ülkenin muhteşem plajları olan 250 km’den az bir sahil şeridi yoktur: en çok ziyaret edilenler Mamamya ve Vama Veche‘dir.

Burası bir gezi için seçenlerin çoğu dinlenmek için değil, telaşlı gece hayatı, heybetli gece kulüpleri ve muazzam casinolar için.

Romanya
Romanya

Bosna-Hersek

Bosna Hersek ülke 1995 yılında sona eren ve eski Yugoslavya‘yı sona erdiren savaşın damgasını vurdu. Bugün hâlâ toparlanan ve Avrupa’ya bilet alan birçok maceracı tarafından seçilen bir ulus.

Doğa severler dağlarının, ormanlarının, nehirlerinin ve görkemli Kravica şelalelerinin tadını çıkarabilirler. Kaçırılmayacak diğer yerler başkent Saraybosna ve Mostar veya Pocitelj gibi pitoresk kasabalarıdır.

 

Bosna Hersek
Bosna Hersek

 Karadağ

Karadağ, ülkesi inanılmaz manzaralar, kasabalar, adalar ve adacıklarla güvenli bir yerdir. Birkaç yıl boyunca, kıyı kenti Kotor birkaç yolcu gemisi tarafından ziyaret edildi, ancak son zamanlarda birçok kişi daha fazla zaman geçirmek ve parklarını, plajlarını ve büyüleyici ortaçağ kasabalarını derinlemesine keşfetmek için bu ülkeyi seçti.

Budva, eğlenceli bir gece hayatı arayanların buluşma noktasıdır. Bu şehre çok yakın olan VIP gece isteyen gezginler için lüks bir tatil köyü olan ayrıcalıklı ve seçkin bir ada olan Svati Stefan.

Karadağ
Karadağ

Ukrayna

Ukrayna, merkezi bir ova, dağ sıraları ve Karadeniz’deki kıyıları ile coğrafyası nedeniyle çeşitli manzaralara sahiptir. Plajlar bulundukları yere göre değişmektedir ve en çok ziyaret edilen sahil kasabası, sakin Yalta şehridir.

Çok ilginç bir mimariye ve tarihe sahip olan ve sırt çantalı gezginler tarafından seçilen ana şehirler Kiev, Chernigov ve Kamenets Podolskiy.

Ukrayna
Ukrayna
0

Yanıt bırak

GeziveGo
Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

''Hayatının seni geçmesine izin verme. Kaybolmak için güzel bir yer bulalım.''